miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: „Bezpieczne Ferie 2019”, czyli mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży

0 698

Od poniedziałku (14 stycznia) do niedzieli (27 stycznia) włącznie dzieci z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego będą miały ferie zimowe. W tym roku jako pierwsze będą mogły korzystać z przysługującej im przerwy od zajęć lekcyjnych. Urząd Miasta Nowego Sącza, jak co roku przygotował dla dzieci i młodzieży specjalną ofertę.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: WOŚP zagra dla małych dzieci! W zeszłym roku zebrano prawie 107 tys. zł [WIDEO, ZDJĘCIA]

 

– Zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież, która pozostaje w okresie ferii zimowych w mieście i chce ciekawie spędzić czas do udziału w akcji Miasta Nowego Sącza „Bezpieczne Ferie 2019”. Na zainteresowane kampanią osoby czeka mnóstwo atrakcji. W związku z tym, że zimowa aura sprzyja i śniegu mamy mnóstwo, zapraszamy przede wszystkim na wyjazdy na narty do stacji narciarskiej w Cieniawie. Będą one odbywać się codziennie i codziennie z „zimowego szaleństwa” korzystać będzie grupa 45 dzieci wraz z opiekunami. W stacji narciarskiej zapewniony będzie sprzęt narciarski, jednak nie dla wszystkich i dlatego, kto może niech zabierze swoje narty. Trzydzieści osób będzie mogło wypożyczyć ten sprzęt, korzystać z uroków i wszystkich warunków, które zapewnia stacja narciarska. Zapewniony zostanie również ciepły posiłek i ubezpieczenie dla dzieci, a także transport z terenów osiedli. Poza nartami dostępne będą sztuczce ślizgawki MOSiR-u (przy Al. Wolności i przy ul. Nadbrzeżnej), które czekają na najmłodszych. Oprócz tego cały czas organizowane będą zajęcia i zawody sportowe na hali sportowej (przy ul. Nadbrzeżnej i ul. Na Rurach), dostępna będzie także kryta pływalnia. Na najmłodszych czekają m.in. sale zabaw i kręgielnie – powiedziała Agnieszka Szeliga z Wydziału Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Miejski Ośrodek Kultury, Pałac Młodzieży, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Sądecka Biblioteka Publiczna, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych, Zespół Świetlic Środowiskowych, Komenda Miejska Policji, Kręgielna „Atom”, Stacja Cieniawa-Ski, Laser Shot, Hobbity, Kino Helios, Teatr Nowy oraz sale zabaw „Bajkoland” i „Ufoland” przygotowały dla najmłodszych wiele atrakcji, które znalazły się w programie „Bezpiecznych Ferii 2019”.

Zapisy na zajęcia przyjmowane są w Zarządach Osiedli oraz w świetlicach środowiskowych, a wszelkich informacji na temat akcji udziela Biuro „Bezpiecznych Ferii”, które znajduje się przy ul. Nadbrzeżnej 77 (nr tel.: 18 444 33 75) i jest czynne od godz. 7:30 do godz. 15.30.

Ważnym wydarzeniem „Bezpiecznych Ferii 2019” będzie Integracyjny Bal Karnawałowy pod hasłem „Radość Wasza – Radość Nasza”, który zorganizowany zostanie na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej przez Stowarzyszenie Beskidzkie Więzi. Bal odbędzie się w czwartek – 24 stycznia od godz. 10:00 do godz. 13:00.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik, nowysacz.pl (archiwum)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź