miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: WOŚP zebrał ponad 160 tysięcy złotych! Pobito kolejny rekord [WIDEO]

2 316

W niedzielę (13 stycznia) w Nowym Sączu już po raz 27. zagrała największa orkiestra świata, czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Datki zebrane podczas Finału WOŚP zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W tym roku na ulice miasta wyszło z identyfikatorami i skarbonkami stu wolontariuszy WOŚP. Kolejny rekord został pobity, zebrano ponad 160 tysięcy złotych.

 

Więcej zdjęć znajduje się w artykule: Trwa 27. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dołącz do niej i Ty! [ZDJĘCIA]

 

– Drodzy Sądeczanie, pobiliśmy kolejny rekord! Nieoficjalny wynik bez waluty obcej wynosi 160 816,87 złotych. Oficjalny wynik poznamy prawdopodobnie dopiero za miesiąc – powiedziała Magdalena Furmanek-Kopiec, szef sztabu WOŚP #4446 Nowy Sącz.

 

Ostateczny wynik

Opublikowany przez wospnowysacz Niedziela, 13 stycznia 2019

 

27. Finał WOŚP w Nowym Sączu zagrał od godz. 11:00 do godz. 21:00 na płycie Rynku. W czasie Finału zapewnionych zostało mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dla dzieci: koncerty, pokazy, animacje, w tym militarne m.in. pokazy umiejętności psów ratowniczych OSP GRS Nowy Sącz, strzelnica ASG z Sądeckim Airsoftem czy aktywności z Z.S. Strzelec O.S.W. Nowy Sącz, przejażdżki terenówkami z KRT 4×4, możliwość nabycia fantów w zamian za zasilenie skarbonek WOŚP oraz wiele innych niespodzianek. Do zdobycia za „wrzutę do skarbonek WOŚP” można było m.in. nabyć kolację w towarzystwie prezydenta Nowego Sącza, obrazy, rękodzieła, biżuterię, zaproszenia na imprezy kulturalne i oczywiście gadżety WOŚP. W samym Ratuszu zainstalowany został przez Hobbity.pl – Games Room, a dzieci mogły pobawić się z animatorami lub spróbować swoich sił w programowaniu robotów.

 

 

Podczas Finału z mieszkańcami Nowego Sącza zagrali: Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, Justyna Zawiślan i Jonatan, Krzysztof Bajerski Weddingbar, Krav Maga Poland – Fight Team Nowy Sącz, Maniek i Bartez, Straż Pożarna Nowy Sącz, Ania Szlagowska, Wiolka Marcinkiewicz & South Breakers, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Viva Salsa Nowy Sącz, Strongman Tomasz Kowal, Pozytywka, Kruca Banda, TFB, 4 Szmery oraz Arkadio.

 

Szczegółowe informacje na temat „Bezpiecznych Ferii 2019” dostępne są w artykule: Nowy Sącz: „Bezpieczne Ferie 2019”, czyli mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży

 

Nie zabrakło również „światełka do nieba”, tym razem puszczanego przez mieszkańców latarkami wszelkiego kalibru. Dotychczas sprzęt specjalistyczny zakupiony i przekazany przez Fundację WOŚP dla nowosądeckich placówek, z którego korzystamy w potrzebie, kosztował 2 015 533,00 złotych. W trakcie zeszłorocznego Finału WOŚP mieszkańcy miasta Nowego Sącza także byli niezmiernie hojni i sztab zebrał wówczas aż 106 802,23 złotych.

Patronat honorowy nad miejskim Finałem WOŚP sprawował prezydent Ludomir Handzel, natomiast prace organizacyjne nowosądeckiego sztabu wspierane były przez Urząd Miasta.

Agnieszka Michalik
Wideo: WOŚP Nowy Sącz
Fot.: Marcin Cięciwa

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Miastons pisze

    Brawo fajnie że poszybowało dość ostro w góre wkońcu. Tyle że dalej jak na zagłebie milionerów to zbieramy deko więcej niż pierwsza z brzegu wioska.. no ale cóż.. widocznie do grobu te kase sobie wezmą

  2. Magdalena pisze

    Teatr Nowy w Nowym Saczu w swojej siedzibie też zorganizował koncert z którego środki zostały przekazane na WOŚP 🙂

Zostaw odpowiedź