miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Trwa 27. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dołącz do niej i Ty! [ZDJĘCIA]

0 709

Dziś na sądeckim rynku (13 stycznia) od godziny 11:00 do 21:00 gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierane są środki na zakup sprzętu medycznego przeznaczonego do ratowania zdrowia i życia najmłodszych. Szczytna inicjatywa odbywa się już po raz 27.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Wkrótce rozpoczną się „Bezpieczne Ferie 2019”

 

Trzeci rok z rzędu grupa działaczy społecznościowych założyła lokalny sztab WOŚP. Na ulice naszego miasta w szczytnym celu wyruszyło ponad 100 wolontariuszy.

 

 

27. Finał WOŚP rozpoczął się o godzinie 10:30 na sądeckich Plantach, gdzie pod pomnikiem Adama Mickiewicza wszystkich działaczy oraz mieszkańców powitał Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel. Następnie wszyscy zebrani zwarli się w wesoły korowód, który pomaszerował przed sądecki ratusz.

 

 

Pomimo niezbyt sprzyjającej aury, wielu obywateli naszego miasta zdecydowało się na udział w zbiórce i zaszczyciło swoja obecnością sądecki Rynek. Niezdecydowani mogą jeszcze przyłączyć się do zbiórki. Czeka tam na nich wiele atrakcji, w tym koncerty, pokazy, animacje, pokazy umiejętności psów ratowniczych OSP GRS Nowy Sącz, strzelnica ASG z Sądeckim Airsoftem czy aktywności z Z.S. Strzelec O.S.W. Nowy Sącz, przejażdżki terenówkami z KRT 4×4, możliwość nabycia fantów w zamian za zasilenie skarbonek WOŚP oraz wiele innych niespodzianek. “Wrzuta do skarbonek WOŚP” pozwala wziąć udział w losowaniu wielu atrakcyjnych nagród, wśród których znajdują się: kolacja w towarzystwie prezydenta miasta, obrazy, biżuteria, zaproszenia na imprezy kulturalne oraz różnorakie gadżety.

 

 

Na godzinę 18:00 został zaplanowany konkurs “Ściskawa”, który polega na tym, aby na jak najmniejszej powierzchni zmieścić jak największą liczbę ludzi. Nagrodą będzie sprzęt medyczny warty 50 tysięcy złotych, który zostanie przekazany miejscowej placówce medycznej.

 

 

Ważną informacją dla wszystkich pragnących dołączyć do zbiórki jest możliwość składania datków w skarbonkach stacjonarnych, mieszczących się w następujących punktach: Sklep Nowa Zielarnia, Kawiarnia Prowincjonalna, TEB Edukacja, Fight House, Przychodnia „Słyszę”, I LO, II LO, ZSAkademickich, SP nr 9, SP nr 11, Przedszkole „Jaś i Małgosia”, Przedszkole nr 4, Przedszkole nr 14.

 

 

Do tej pory WOŚP przekazała sądeckim placówkom sprzęt specjalistyczny o wartości 2 015 533,00 złotych. Zeszłoroczna zbiórka na terenie naszego miasta okazała się być rekordową, mieszkańcy przekazali na rzecz fundacji 106 802,23 złotych.

 

 

Kontakt – Sztab WOŚP nr 4666 Nowy Sącz
nr tel.: 604 621 222
e-mail: wospnowysacz@gmail.com

 

 

Marcin Cięciwa
Fot.: Marcin Cięciwa

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź