miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ostatnie pożegnanie siostry Marii Dominiki. Najstarsza mieszkanka Nowego Sącza przeżyła 107 lat [ZDJĘCIA]

0 2 638

W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego (20 maja) o godz. 16:00 odeszła do wieczności siostra Maria Dominika od Eucharystycznego Serca Jezusa. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kaplicy znajdującej się w domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny (Biały Klasztor) w Nowym Sączu.

 

Czytaj również: Ostatnie pożegnanie byłego wiceprezydenta Nowego Sącza [ZDJĘCIA]

 

W Klasztorze Sióstr Niepokalanek przy ul. Poniatowskiego w Nowym Sączu odbyło się ostatnie pożegnanie siostry Marii Dominiki, najstarszej mieszkanki Nowego Sącza.

Aurelia Burczanowska (siostra Maria Dominika) urodziła się 3 października 1910 roku w Warszawie. Do Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek wstąpiła 24 marca 1944 roku.

Po uroczystościach w kaplicy klasztornej, ciało siostry Marii Dominiki zostało złożone w grobowcu zakonnym, mieszczącym się w pięknym otoczeniu parkowym. Uczestnicy pogrzebu w ciszy pożegnali najstarszą mieszkankę miasta Nowego Sącza.

W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyli m.in.: Ryszard Nowak – prezydent Miasta Nowego Sącza, Małgorzata Grybel – kierownik kancelarii prezydenta, Edyta Brongiel – sekretarz Miasta Nowego Sącza, Bożena Jawor – radna miejska oraz wiele innych osobistości.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź