miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pobiorą ponad 4000 wymazów wśród pracowników dużych firm produkcyjnych! Gwałtownie wzrośnie liczba zakażeń koronawirusem na Sądecczyźnie?

3 11 261

O 8 rano rozpoczęły się grupowe wymazy osób z dwóch dużych firm produkcyjnych w Nowym Sączu oraz w jednym w gminie Chełmiec. Planowanych jest pobranie ponad 4000 próbek. W akcji udział biorą terytorialsi z jedenastu Brygad Obrony Terytorialnej oraz żołnierze z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego/8th Airlift Base i 3 batalionu radiotechnicznego.

 

Czytaj również: Ponad tysiąc zdiagnozowanych osób z koronawirusem!
Sądecczyzna liderem w Małopolsce [Raport 7.08.2020]

 

 

 

Przypomnijmy, Powiat Nowosądecki oraz Nowy Sącz zostały oznaczone na czerwono przez Ministerstwo Zdrowia w kontekście epidemii koronawirusa. Oznacza to, że w naszym regionie jest wiele nowych zakażeń i sporo osób na kwarantannie. Oznacza to również, że na terenie Powiatu i miasta Nowego Sącza wracają obostrzenia. Nowe zasady będą obowiązywać już od najbliższej soboty (8 sierpnia 2020 r.).

 

 

Czego dotyczą nowe obostrzenia?
Wraca obowiązek noszenia maseczek na twarzy także w przestrzeni publicznej. Zakryte usta i nos muszą mieć także osoby, które mają przeciwwskazania do noszenia maseczek – w takiej sytuacji muszą mieć przyłbicę zasłaniającą twarz. Jeśli ktoś nie może nosić maski, konieczne będzie zaświadczenie medyczne.
Ograniczona zostanie liczba osób mogących uczestniczyć w weselach. W Powiecie Nowosądeckim i Nowym Sączu będzie to limit 50 osób. Będzie też obowiązek rejestracji wesel.
Dodatkowo, w „czerwonych” powiatach obowiązywać będzie zakaz organizacji targów, wydarzeń kulturalnych, zamknięte będą siłownię, kina i sanatoria, a wydarzenia sportowe odbywać będą się bez udziału kibiców.

Rafał Kmak
fot. Wojewódzki Sztab Wojskowy

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
 1. ***** *** pisze

  “Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory !”

  “Latem wirusy grypy i ten koronawirus też są słabsze. Dużo słabsze. Młodsi, starsi i w sile wieku, spokojnie można iść na wybory”

 2. Ano pisze

  A wszyscy zarażeni przechodzą to bezobjawowo. Bzdura.

 3. Czesio pisze

  Ciekawe jaki region Polski będą chcieli badać od września

Zostaw odpowiedź