miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Cieszmy się wraz z Prezydentem [Felieton]

7 984

Po nieudanej (o czym pisaliśmy tydzień temu) próbie sczyszczenia Sandecji z I do II ligi nadszedł kolejny etap działań władz Miasta wobec sądeckiej piłki, kolejny i też o wymiarze iście kabaretowym. Na zwołanym briefingu prasowym, na tle ścianki z dumnie umieszczonym własnym imieniem i nazwiskiem prezydent Nowego Sącza oznajmił, że: „…jeszcze dziś zostanie ogłoszony przetarg na budowę stadionu w formule „zaprojektuj i wybuduj…”.

 

Czytaj również: Walka o śmieci i Sandecję! Remis ze wskazaniem [Felieton]

 

Macie Państwo deja vu? Bo my jak najbardziej tak. Już to kiedyś widzieliśmy i słyszeliśmy. Poprzedni prezydent Ryszard Nowak, lub jego zastępca (kilka lat minęło, więc nie pamiętamy), dokładnie identyczną deklarację składał, z tym że nie na tle ścianki z wykaligrafowanym swoim nazwiskiem. I nie obiecywał niecałych pięciu tysięcy miejsc siedzących na stadionie, tylko jakoś tak grubo ponad osiem. Reszta bez zmian. Ups przepraszamy. Wtedy nie towarzyszyli włodarzowi Miasta gorliwie mu przytakując obecni radni: Ziaja (to ten, który samorządowców sąsiednich gmin od wieśniaków zwyzywał) oraz Prokopowicz (to ten, którego z gołym tyłkiem ze stadionu wynoszono). Oprócz tego anturażu reszta została bez zmian.

Na samej konferencji natomiast trzy kwestie nas naprawdę rozbawiły.

Poruszył, wręcz wzruszył nas prezydent L. Handzel, który jak sam stwierdził, cytat: „… bardzo się ucieszył, że zaakceptował ogłoszenie o zaproszeniu do składania ofert na budowę stadionu ….”. No, jak pan prezydent się ucieszył, że zaakceptował, to my też się cieszymy, że wziął i zaakceptował to zaproszenie. Kibice, szczególnie ci, którzy jakieś głupie listy i apele pisali też się powinni ucieszyć.

Ucieszył nas też fakt, iż – jak sam był raczył oznajmić pan prezydent – znów cytujemy: „…Miasto nie poniesie żadnych wydatków związanych z budową stadionu… Poniesie je spółka, którą powołano do jej budowy…”. Bardzo się cieszymy. Rozumiemy więc, że to albo rząd, albo sąsiednie gminy, albo osobiście Ludomir Handzel poręczy kredyt na budowę stadionu (to drobne 35-45 mln, choć naszym skromnym zdaniem bliżej 50-60 mln) i że budżet Nowego Sącza w ŻADEN SPOSÓB nie zostanie tą inwestycją obciążony. To niezwykle krzepiąca wiadomość, choć kompletnie nieprawdziwa. Ale jakie to ma znaczenie. Ważne, że jest się z czego cieszyć.

Radością napawa nas też kwestia trzecia. Mianowicie rodzi się nowa świecka tradycja. Przed zakończeniem budowy, ba przed rozpoczęciem jej projektowania, przed zapewnieniem finansowania, czy nawet wyboru projektanta i wykonawcy wbita zostanie uroczyście pierwsza łopata. Nie, nie żartujemy. Na tę niezwykłą uroczystość prezydent zaprosił wszystkich kibiców (sic!) w najbliższą niedzielę (niestety przez koronawirusa wydarzenie odwołano). Poważnie. A zostanie ona wbita już teraz bo…, jak stwierdził pan prezydent, tu znów cytat: „posiadam już niezbędny sprzęt, kask i kamizelkę…” . Cieszymy się niezmiernie, że posiada.

A jak już posiada to proponujemy uroczyste wbicie łopaty pod odbudowę zamku piastowskiego (np. we wrześniu), w miejscu gdzie może powstać obwodnica południowa (październik), trzeci most na Dunajcu (listopad), siedziba nowego urzędu miasta (grudzień).

I po tak ciężkiej i wytężonej pracy prezydent mógłby wtedy udać się na jakże zasłużony sylwestrowy wypoczynek. Albo do lekarza. Sami już nie wiemy, co pilniejsze.

P.S. Chętnie zobaczymy zdjątka z niedzielnej uroczystości, szczególnie interesują nas miny rozanielonych gości spod znaku Stowarzyszenia Kibiców Sandecji – pośmiejemy się z nich wspólnie za jakieś dwa, trzy lata.

Dr Hyde & Mr Jekyll
fot. archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
7 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Hej mieszkańcy Nowego Sącza !
  Mieszkacie w mieście u Handzla jak bydło !
  Nowy Sącz to miasto o jednym z największych zanieczyszczeń smogiem !
  To miasto o największej przestępczości !
  To dziadownia i bieda !
  To miasto ze zdewastowanymi i brudnymi przystankami komunikacji miejskiej !
  To miasto zarażone nietoperzami, które przenoszą wścieklizne i koronawirusa !
  To miasto zapchane samochodami na wiejskich ciasnych minirondach !
  To miasto gdzie kierowcy nie mogą skręcić w lewo (brak sygnalizacji świetlnych) !
  To miasto zdewastowanych trawników i chodników przez kierowców wandali !
  Handzel podwyższył ceny ciepła, wody (cofnął dotacje) i śmieci ! Od 1 września będziecie tak płacić, że Wam ten Handzel bokami wyjdzie !
  Nowy Sącz Handzla to miasto oznaczone na czerwono w Polsce jako siedlisko zarazy !
  Hej mieszkańcy Nowego Sącza !
  Tylko patrzeć jak ogrodzą miasto drutem kolczastym, aby nikt z niego nie wyjechał i nie zarażał reszty Polski !

  1. Realista pisze

   keisyr najlepiej byłoby Ciebie wywieżć do pewnej dzielnicy Krakowa do dzielnicy Ko……..ów.Tam Twoje miejsce czeka na Ciebie. Bez badania Cię przyjmą bo taki przypadek jak Ty to chyba nie ma nigdzie

   1. Anżej pisze

    Proszę odczepić sie od keisyra! To taki nasz wsiowy głupek z legitymacją PiS. Każda gmina powinna mieć swojego głupka, a my z keisyra jesteśmy bardzo dumni. Bije na głowę wszystkich głupków w małopolsce, a kto wie czy nie w całej Polsce? Oczywiście głupki rządzie PiS-u startują w wyższej lidze.

 2. keisyr pisze

  Dziad Handzel chce budować stadion dla Sandecji , a kijami podpiera most na rzece Kamienica w Nowym Sączu !
  Chodzi zatem dziad po gminach, starostwie i Krakowie i żebrze o pare złotych na most, który znajduje się w …Nowym Sączu !
  Na szczęście Wojewoda, Marszałek Województwa, Starosta i Wójtowie mogą co najwyżej Dziadowi dać tak solidnego kopniaka w d..ę aby przeleciał nad Dunajcem i wylądował na wsi w Chełmcu u Swojego przyjaciela Stawiarskiego !
  Handzel dziadu, jak nie masz pieniędzy na nowy most to weź Konickiego i resztę mafii tzw. KN i róbcie za podpory starego mostu, aby można było po nim jeździć !
  Bo jak nie to mieszkańcy Nowego Sącza i chłopstwo z Kamionki i Grybowa przyjdzie po Ciebie pod Ratusz z taczkami !

 3. Marcin pisze

  kij to ty masz w d#pie wiesniaku

 4. Lucjan pisze

  Dokładnie tak.

 5. ajatollah pisze

  sandecja to dziay a zarzad to niedojdy ekonomiczne .Wcześniej czy pozniej wyląduja w B klasie.

Zostaw odpowiedź