miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pogrzeb 8-letniej Gabrysi we wtorek. „Przepraszam, Córeczko, nie znalazłam sposobu, by Cię uratować ”

1 76 780

W nocy z 26/27 października zmarła 8-letnia Gabrysia Szewczyk. Dziewczynka walczyła ze wstrętną chorobą – złośliwego glejaka w czwartym stopniu zaawansowania. Mała wojowniczka była dzielna, nie poddawała się. Pogrzeb dziewczynki zaplanowany jest na wtorek (3 listopada). Rodzina oraz bliscy proszą o zachowanie pewnych zasad, które publikujemy poniżej.

 

Czytaj również: Zaostrzą przepisy związane z maseczkami? Sejm przyjął ustawę

W nocy, o 1:30, moja Gabrysia otrzymała anielskie skrzydła i uniosła się do Pana. Walczyła dzielnie, swoją siłą zadziwiała nas wszystkich, była pogodna mimo choroby, mimo postępujących trudności, nie skarżyła się zbytnio na konieczność terapii i leczenia. Przepraszam, Córeczko, nie znalazłam sposobu, by Cię uratować… – informuje załamana mama Gabrysi na swoim profilu FB.

 

 

 

Kochani! Uszanujmy wolę mamy. W tym dniu prosimy: 

  1. Nie zostawiamy wieńców, zniczy ani pluszaków. Prosimy o jeden, symboliczny biały kwiat.
  2. W czasie uroczystości BĘDZIEMY PROWADZIĆ ZBIÓRKĘ DLA TOMKA, przyjaciela Gabrysi, który nazywał ją “Moją Księżniczką”; Kto będzie miał wolę, niech dołoży grosz do puszki.
  3. NIE BĄDŹMY UBRANI NA CZARNO. Każdy kolor, byle nie czarny!
  4. Do Kaplicy może wejść 6 osób. Pozostawmy to miejsce tylko najbliższej rodzinie!
  5. Uczestnicząc w uroczystości prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego: maseczka zakrywająca nos i usta, dystans społeczny (co najmniej 1,5 m od siebie).
  6. Proszę, udostępniajcie i stosujcie. Z szacunku dla naszych uczuć.

Choroba dziewczynki zaczęła się od porannych wymiotów, ale nikt nie przypuszczał, że to może być objaw ciężkiej choroby. Lekarze wykonali u dziewczynki szereg badań i zdiagnozowali u niej nieoperacyjnego guza mózgu – złośliwego glejaka w czwartym stopniu zaawansowania. 

Rafał Kmak
fot. archiwum rodzinne

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Anonim pisze

    Tak to jest ze dzieci cierpnia ze nie ma leków na nich w styt dla państwa

Zostaw odpowiedź