miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pomysł radnego Kądziołki do realizacji! Wkrótce powstanie przeprawa tymczasowa na Kamienicy

0 1 102

W czerwcu pisaliśmy o pomyśle radnego Nowego Sącza Michała Kądziołki związanego problemami  komunikacyjnymi wynikającymi z zamknięciem mostu na rzece Kamienica w Nowym Sączu (przeczytasz o tym tutaj – KLIK). Miejski rajca zaproponował wtedy budowę przeprawy zastępczej DMS-65, którą może wybudować Agencja Rezerw Materiałowych. Jak się okazuje pomysł przypadł do gustu władzom Nowego Sącza. Kilka dni temu rozpoczęto budowę przeprawy zastępczej.

 

Czytaj również: W Muszynie, Piwnicznej i Krynicy zamarło życie turystyczne!
Władze gmin apelują do Ministerstwa Zdrowia

 

Michał Kądziołka

–  Widząc jak długo trwa problem komunikacyjny związany z zamkniętym mostem postanowiłem zainspirować Prezydenta Handzla stosowanym przez wiele samorządów pomysłem budowy mostu tymczasowego we współpracy z Agencją Rezerw Materiałowych. Ogromnie się cieszę, że ten pomysł niebawem doczeka się realizacji i tymczasowy most powstanie rozwiązując tym samym problemy mieszkańców –  mówi w rozmowie z miastoNS.pl Michał Kądziołka.

 

 

Most na rzece Kamienica będzie posiadał dwa pasy ruchu o maksymalnej nośności 40 ton. Zgodnie z planami powinien zostać udostępniony do ruchu pod koniec października tego roku i działać do końca przyszłego roku. W tym czasie ma być budowana stała przeprawa. 

Most wybuduje Agencja Rezerw Materiałowych. Drogi prowadzące do przeprawy firma Budownictwo Komunikacyjne inż. Walenty Kuśnierz z Nowego Sącza. Koszt inwestycji to 1,5 miliona złotych. 

Most w ciągu ul. Kamiennej (droga powiatowa nr 1576K) jest nieczynny od 22 czerwca tego roku z powodu uszkodzenia elementów nośnych jego konstrukcji przez wezbrane wody rzeki Kamienica.

Angelika Wiśniewska
fot. Agencja Rezerw Materiałowych

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź