miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Powraca temat Izby Wytrzeźwień w Nowym Sączu. Ryszard Nowak: Handzel naraża życie mieszkańców

0 1 313

Powraca temat i dyskusja związana z powrotem Izby Wytrzeźwień do Nowego Sącza. W mediach społecznościowych trwa dyskusja na ten temat. W swoim wpisie były prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak oskarża aktualnego prezydenta o narażanie zdrowia i życia mieszkańców Sądecczyzny w imię niewielkich oszczędności. Sugeruje, że pieniądze zostały przeznaczone na budowę stadionu Sandecji. Wszystko wskazuje na to, że powrót Nowaka do władzy to powrót Izby Wytrzeźwień w Nowym Sączu. Jest to dobra i odpowiedzialna decyzja. Poniżej pełny wpis Ryszarda Nowaka.

Czytaj również: Nowy Sącz: Ryszard Nowak ostro o paraliżu komunikacyjnym! „To wina zaniedbań i nieudacznictwa prezydenta Hahandzla”

Słowo prawdy na niedzielę.

Mija rok od likwidacji przez prezydenta Handzla Izby Wytrzeźwień. Niezwykle nieodpowiedzialna była to decyzja. Objawiła się głównie na oddziale ratunkowym sądeckiego szpitala, bo tam są dowożone osoby nietrzeźwe do badań oraz wytrzeźwienia przed osadzeniem w pomieszczeniach dla zatrzymanych. Personel zamiast zajmować się chorymi, zajmuje się nietrzeźwymi. Wcześniej, to wszystko odbywało się w SOIK-u przy ul. Śniadeckich, w którym była także izba wytrzeźwień. Są to często osoby brudne, agresywne, nie kontrolujące swojej fizjologii, zaburzające pracę oddziału. I tak wydłuża się czas przyjęcia pacjentów, świadkami gorszących scen są często dzieci.

Prezydent Handzel zlikwidował izbę wytrzeźwień dla oszczędności, a ja pytam, jaki prezydent dla niewielkich oszczędności w skali budżetu naraża zdrowie i życie swoich mieszkańców? Burzy funkcjonowanie SOR-u, Policji? Nieumiejętność zarządzania nie usprawiedliwia i nie powinna być podstawą likwidacji, zwłaszcza, że są na to pieniądze, chociażby z tzw. korkowego, czy też z porozumień międzygminnych.

Czyżby zaoszczędzone pieniądze znów potrzebne były dla wykonawcy stadionu?

Tak więc, za konsekwencje nieodpowiedzialnych działań, za narażanie na utratę zdrowia i życia ODPOWIEDZIALNOŚĆ spada wyłącznie na prezydenta Ludomira Handzla!

Ryszard Nowak

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź