miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Remont placu manewrowego przy Dworcu MDA w Nowym Sączu! Zobacz postępy [ZDJĘCIA]

5 808

Od września prowadzone są prace związane z przebudową Dworca MDA w Nowym Sączu. W tej chwili trwa remont placu manewrowego, stoją już stalowe konstrukcje wiat przystankowych. Prace potrwają prawdopodobnie do października, zgodnie z założeniami.

Czytaj również: Startuje czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego!

Pierwszy etap został już zakończony, a obejmował remont nawierzchni placu manewrowego od strony Placu Dąbrowskiego. Została tam przeniesiona część przystanków autobusowych.

W drugiej, remontowanej obecnie części placu wydzielonych zostało kilka peronów, zamontowane zostały stalowe konstrukcje wiat. Zostaną one również zadaszone. Ponadto remontowany jest chodnik w ciągu ul. Staszica.

W planach jest także remont ul. Plac Dąbrowskiego wraz z chodnikiem. Wszystkie prace zakończą się najprawdopodobniej jesienią.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
5 Komentarze
 1. Michał Trzetrzewina pisze

  Tytuł jakby news dnia, a remontuja od pół roku… Śmieszne 😉

 2. keisyr pisze

  Te wiaty przed niczym nie chronią, to jest kpina !!! Podstawić pod te wiaty stoły i będziemy mieli stragany !!!
  Dworzec autobusowy w tym miejscu to kompromitacja Nowego Sacza !!!
  Nowy Sącz jest ostatnim miastem gdzie pasażerowie biegają z walizkami pomiędzy dworcami !!!
  Pseudo dworzec w tym miejscu to ostatnia spuścizna Platformy Obywatelskiej w Nowym Sączu !!!
  Władze Nowego Sącza (PiS) powinny wybudować regionalne multimodalne centrum przesiadkowe w pobliżu dworca kolejowego w Nowym Sączu,łączącego komunikację kolejową, komunikację autobusową dalekobieżną, komunikację miejską, taxi I rowery !!!
  Spółka MDA z Krakowa powinna oddać plac Dąbrowskiego Nowemu Sączowi I wynieść się z naszego miasta !!!
  Na placu Dąbrowskiego powinny stanąć reprezentacyjne wieżowce !

  1. Xaxa111 pisze

   Lecz się chory człowieku 😂 od dwóch lat obserwuje się wpływ trolli i oszolomow na niespotykaną skalę.

 3. keisyr pisze

  Dworzec spółki MDA z Krakowa na Placu Dąbrowskiego powinien zostać zlikwidowany !!!
  Nowy Sacz jest ostatnim miastem w Polsce gdzie pasażerowie biegają kilka kilometrów z walizkami, wózkami I dziećmi na rekach pomiędzy dworcami !!!

 4. Przestrzenny pisze

  Jeśli chodzi o wiaty przy peronach (lub poprawna tego typu nazwa dla poprawnych znawców), problem będzie w dni deszczowe. Wiaty nie będą chronić ludzi przed deszczem gdy ten będzie padał z lekkim wiaterkiem pod skos…
  Design ładny ale nie praktyczny.

  Co do dworca, to wszyscy (którzy napisali o tym) chcą aby był w miejscu parku przy dworcu PKP… czemu tam ? bo zieleni za dużo w mieście? nie można go zrobić w miejscu gdzie aktualnie znajduje się złom, Bogdański i jakaś firma co zmienia ogumienie ? nie ma zbyt wiele miejsca na to ale zdecydowanie lepsza opcja niż wycinka drzew. dobry dojazd do obwodnicy przez Królowej Jadwigi, (marzyło mi się kiedyś przedłużenie szerszej drogi z 1-szej Brygady do skrzyżowania Nawojowska i Kolejową i o dziwo miejsce nadal jest na taki zabieg, chyba maks 1 dom trzeba było by wyburzyć i kilka garaży), i odpowiednie rozprowadzenie ruchu na południe.

  #Keisyr… kilka kilometrów to Ty możesz mieć upośledzenia. Odległość nie przekracza nawet 1,5 km przy okazji to dwa przystanki dojazdu, gdzie autobusy odjeżdżają ze średnią około 5- 7,5 min (na oko liczone, a może i dwa) w kierunku dworca MDA.

  Dworzec jak napisałem kiedyś na innym portalu, nie będzie pasował do otoczenia i związki dyplomatyczne niestety miedzy społem a mpk czy raczej miastem są śmieszne, bo sposób dogadania był tragiczny i czynsz, który proponowało miasto…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.