miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Dworzec MPK będzie gotowy już na początku września! [ZDJĘCIA]

2 2 365

Nowy Dworzec MPK przy ul. Kolejowej w Nowym Sączu zostanie przekazany do użytku na początku września. W marcu 2018 roku rozpoczęła się jego przebudowa. Wykonano już szklaną elewację, systematycznie realizowane są również prace wewnątrz budynku.

 

Czytaj również: 24 nowe autobusy MPK wyjadą na ulice miasta już wkrótce! [ZDJĘCIA]

 

– W tej chwili wykonawca założył szklaną elewację, a prace wewnątrz budynku wykonywane są na bieżąco. Zgodnie z umową wykonawca powinien oddać tą inwestycję 3 września. Prace są trochę wyprzedzone – powiedziała Bożena Fałowska, kierownik projektu Dworca MPK.

Budynek Dworca MPK jest dwupiętrowy i posiada prawie 600 metrów kwadratowych. Każdy poziom ma ok. 300 metrów. Na dole znajdzie się Punkt Obsługi Klienta, gdzie będzie można wejść do środka (taki, jak na ul. Piotra Skargi). Ulokowana zostanie także poczekalnia dla pasażerów, ponadto dostępne dla wszystkich będą toalety. Na pierwszym piętrze będą pomieszczenia biurowe, poczekalnia dla kierowców oraz pomieszczenia socjalne. Na dole umieszczone zostaną punkty usługowe i gastronomiczne. Wszystkie perony będą w pełni zadaszone i w znacznej przestrzeni przeszklone, a więc będzie tam dużo światła.

– Z poczekalni nawet do ostatniego stanowiska będzie można przejść suchą stopą – podkreślił Artur Maciuszek, kierownik Wydziału Eksploatacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Marcin pisze

    Niech teraz dworzec pks zazdrosci…

  2. Artur pisze

    Brawa dla niestety byłego prezesa Andrzeja Górskiego!
    Kawał dobrej roboty z pewnością nie pójdzie na marne. Czekamy na nowy dworzec, resztę autobusów i strajk kierowców ?

Zostaw odpowiedź