miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 2 już za nami! [ZDJĘCIA]

0 1 512

W czwartek (7 marca) w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Sączu odbył się Dzień Otwarty, na który licznie przybyli rodzice ze swoimi pociechami. Organizatorzy postarali się o to, żeby dzieci się nie nudziły, przygotowali zatem mnóstwo ciekawych atrakcji. Sale tematyczne przyciągały wzrok i wywoływały uśmiech na twarzach.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Jarmark Andegaweński w Szkole Podstawowej nr 2 [ZDJĘCIA]

 

– Osobiście uważam, że jest to najlepsza szkoła na świecie. Dwójka moich dzieci, moje rodzeństwo i ja pobieraliśmy naukę w tej placówce. Trzecie moje dziecko również uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej i jestem z tego bardzo zadowolona – powiedziała Dorota Owca, absolwentka Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Sączu w rozmowie dla portalu informacyjnego miastoNS.pl.

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu organizowany jest co roku od wielu lat. Tradycyjnie zawsze odbywa się on w okresie wiosennym. Do placówki zapraszani są wówczas rodzice, opiekunowie oraz dzieci.

– Moja córka chodzi do piątej klasy, a syn rozpocznie za niedługo proces kształcenia w pierwszej klasie. W Szkole Podstawowej nr 2 dzieci są bardzo dobrze przygotowywane do dalszego etapu nauczania. Świetna opieka ze strony grona pedagogicznego sprawia, że jestem w pełni usatysfakcjonowana z wyboru. Placówka posiada wspaniałą świetlicę i stołówkę – powiedziała Monika Golonka, matka dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Sączu w rozmowie z portalem miastoNS.pl.

Podczas Dnia Otwartego dzieci oraz rodzice mają niepowtarzalną okazję, aby dowiedzieć się, jak wygląda nauka i praca, sale dydaktyczne, a także jaka panuje atmosfera w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Sączu.

– Wchodzących do szkoły zawsze wita orszak – Królowa Jadwiga ze swoimi dwórkami oraz żaczki. W każdej sali przygotowane są atrakcje i niespodzianki, odbywają się również porady dla rodziców. Posiadamy Poradnię Neurologopedyczną oraz specjalną pracownię, w której specjaliści doradzają rodzicom, jak pracować z uczniem lub sześciolatkiem, który wybiera się do nas do szkoły. W trakcie Dnia Otwartego prowadzone są m.in. zajęcia matematyczno-szachowe, sportowe i tańca średniowiecznego, w „komnacie Jadwigi” dzieci mogły poczuć klimat średniowiecza, a w jednej z sal najmłodszych witały przeróżne zwierzęta (mogły je podziwiać i wziąć na ręce). W naszej szkole łączymy średniowiecze ze współczesnością – powiedziała Roma Wajda, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Sączu w rozmowie dla portalu miastoNS.pl.

Rekrutacja trwa do końca marca, a zapisy odbywają się codziennie w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu. Informacje udzielane są telefonicznie, dostępne są także na stronie internetowej placówki (zasady rekrutacji, druki, wnioski). Dzieci można zapisywać od zerówki aż do ósmej klasy.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź