miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecka Deklaracja Wyborcza została podpisana

1 1 264

Uroczyście desygnowana została Sądecka Deklaracja Wyborcza 2018 przez siedem partii politycznych i stowarzyszeń ze Sądecczyzny. Podpisanie porozumienia zostało porównane do wydarzeń z czerwca 1989 roku, a sygnatariusze mówili o potrzebie wspólnych działań dla dobra naszej małej ojczyzny i znalezieniu odpowiedniego kandydata na prezydenta, by Nowy Sącz mógł stać się „tygrysem” pośród polskich miast.

 

Czytaj również: W kwietniu poznamy kandydata na prezydenta Nowego Sącza z ramienia PiS-u

 

– Za koalicją kryje się prawdziwe porozumienie i to jest nadrzędne. Połączyło nas wspólne dobro Nowego Sącza i województwa. Mamy zamiar wykrzesać wszystko, co dobre z każdej strony i z każdego stowarzyszenia, które jest sygnatariuszem porozumienia. Nowy Sącz zasłużył na to, aby dynamicznie się rozwijać i stać się swoistym tygrysem na mapie miast Polski. Przygotujemy taki program, z którego Sądeczanie będą mogli być dumni. Naszym celem bezpośrednim jest znalezienie dobrego, wspólnego kandydata na prezydenta Nowego Sącza. Z naszej grupy będziemy także desygnować kandydatów na radnych – mówił Andrzej Czerwiński, przewodniczący struktur PO w Nowym Sączu.

Jak zaznaczono podczas spotkania, porozumienie jest otwarte dla wszystkich, a nowe podmioty, które przyłączą się do deklaracji, będą upubliczniane co miesiąc. Sygnatariusze w swoich wypowiedziach mówili m.in. o konieczności „przewietrzenia” Rady Miasta, wprowadzeniu do niej świeżości, inteligencji, mądrości i doświadczenia kobiet, większej współpracy z obywatelami oraz wsłuchaniu się w głos młodych, aby mogli angażować się w proces rządzenia miastem. – Jesteśmy młodzi, za chwilę będziemy wyjeżdżać z tego miasta, ale bardzo chcielibyśmy tu wrócić. Dzisiaj pracujemy na to, by mieć do czego wracać. Mam nadzieję, że się uda, bo nasze działanie ma sens – mówił Sylwiusz Stojda. Nie zabrakło także wielu podniosłych słów, obietnic owocnej współpracy i ciągłego kontaktu z obywatelami.

– Odważę się na pewne śmiałe porównanie. Myślę, że to, co dzisiaj przeżywamy, można porównać, oczywiście zachowując wszystkie proporcje, do tego, co się wydarzyło 4 czerwca 1989 roku a właściwie wcześniej. Proszę zwrócić uwagę, że nasi przeciwnicy dyskredytują to, z czego my powszechnie jesteśmy dumni, co uważamy za wielkie osiągnięcie. Pomimo różnych punktów widzenia i różnych doświadczeń związanych z funkcjonowaniem państwa Polskiego i krytycznej oceny tego, co działo się wcześniej, byliśmy zdolni siąść przy wspólnym okrągłym stole i negocjować tak, żeby w sposób pokojowy i konstruktywny dojść do Niepodległej. I my dzisiaj w tym gronie coś takiego przeżywamy, oczywiście na miarę Sądecką, oczywiście na miarę lokalną. Wiemy jednak o tym, że różnimy się programowo i ideowo, ale mamy wspólny cel – samorządność, odbudowę aktywności obywatelskiej, wspólne działanie i wspólny okrągły stół, po to, aby z mieszkańcami naszego regionu budować dobrą przyszłość. Dlatego to wydarzenie, chociaż jest pierwszym, jest pokazaniem, że można i trzeba siadać do stołu i rozmawiać ze sobą – dodał Leszek Zegzda, członek zarządu Województwa Małopolskiego.

Sądecką Deklarację Wyborczą 2018 w dniu 21 lutego desygnowali: Edward Ucherski KOD grupa lokalna Nowy Sącz, Jacek Gwóźdź przewodniczący Nowoczesna Nowy Sącz i członek Zarządu Regionu Małopolska, Andrzej Czerwiński przewodniczący PO w Nowym Sączu, Stanisław Kaim przewodniczący powiatowej rady SLD w Nowym Sączu, Sara Obrzud wiceprzewodnicząca Młodych Demokratów w Nowym Sączu, Sylwiusz Stojda przewodniczący Młodzi Nowocześni Nowy Sącz, Barbara Żytkowicz Ogólnopolski Strajk Kobiet w Nowym Sączu oraz Alicja Derkowska prezes stowarzyszenia Odpowiedzialni Obywatele.

 

MK
Fot. MK

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
 1. keisyr pisze

  Platforma Obywatelska i jej koalicjanci wypad z Nowego Sącza !!!

  Platforma Obywatelska w Nowym Saczu to:

  – zlikwidowany Karpacki Oddział Straży Granicznej
  – zlikwidowany I rozszabrowany PKS
  – zlikwidowany szereg innych instytucji
  – brak ekspresowego połączenia Nowy Sacz – autostrada
  – brak szybkiego połączenia kolejowego Nowy Sacz- Krakow
  – brak przyzwoitego stadionu dla Sandecji
  – katastrofalny stan dróg w mieście
  – zrujnowany Park Strzelecki i miasteczko rowerowe
  – brak zespołu otwarych basenow
  – nie wybudowane ani jedno zwarte osiedle mieszkaniowe
  – nie zagospodarowane dzikie tereny w mieście (na przyklad Stara Sandecja)
  – zakrzaczone I zaniedbane brzegi rzek Kamienica i Dunajec
  – stare zdezelowane miejskie autobusy
  – brak multimodalnego centrum przesiadkowego w sasiedztwie dworca PKP
  – brak wizji Nowego Sacza jako miasta ponad 100 tysięcznego powiekszonego o sąsiednie wsie !!!
  – popieranie powstania miasta Chełmiec co jest sprzeczne z obowiązującymi trendami rozwoju Małopolski I kraju i szkodliwe dla Nowego Sacza i samego Chełmca !!!
  – brak wizji województwa sądecko-tarnowskiego

  Wymieniać dalej ?

  Platforma Obywatelska wynocha z Nowego Sącza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zostaw odpowiedź