miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gymkhana narciarska, czyli szalone zimowe zawody

0 366

W sobotę 24 lutego na stokach ośrodka narciarskiego Słotwiny Arena odbędzie się kolejna edycja Gymkhany narciarskiej. Te szalone, zimowe zawody zapewnią niezapomniane wrażenia z uczestnictwa w…zjeździe na miednicach! Oprócz tego program przewiduje jeszcze inne, w tym i bardzo smakowite, atrakcje wraz z ekstremalnymi wyczynami na śniegu.

 

Czas spędzany zimą może być pełen emocji i wrażeń, nie tylko tych związanych z tradycyjnymi atrakcjami zimowymi, ale właśnie dzięki nietypowym zabawom na śniegu. Zawody na drewnianych tyczkach czy szalony zjazd na miednicy w towarzystwie wielu smaków i strojów z lat 80-tych XX wieku zdecydowanie kwalifikuje się jako niezapomniana zabawa. Te i jeszcze więcej atrakcji czeka na uczestników Gymkhany narciarskiej w Ośrodku Słotwiny Arena w najbliższą sobotę 24 lutego.

W bardzo dużym skrócie można powiedzieć, że Gymkhana to zawody na wesoło i prawdziwe zimowe wyzwanie dla wielbicieli zimy i tych, którzy nie uprawiają sportów zimowych. To tradycja narciarska wiele lat później – ostra jazda z trzymanką i bez dla każdego!

W programie znajduja się m.in.:
– zawody przygotowane na starych, drewnianych tyczkach,
– dwa przejazdy: zjazd na nartach z przeszkodami oraz zjazd na miednicach – slalom,
– festiwal smaków z poprzedniej epoki,
– stroje stylizowane na lata 80-te XX wieku,
– najbardziej ekstremalne wyczyny na śniegu.

Harmonogram zawodów:

8.30 – 10.30 – zapisy Biuro Zawodów
11.00 – 11.30 – próbne zjazdy na miednicy
11.30 – Punktowana prezentacja strojów z epoki.

Start w dwóch konkurencjach:
zjazd na nartach z przeszkodami
zjazd na miednicach – slalom równoległy
14.00 – zakończenie zawodów i ogłoszenie wyników

Szczegółowy opis konkurencji: Zawody przygotowane na starych, drewnianych tyczkach z płachtami. Premiowane stroje stylizowane na lata 80-te XX wieku. I Przejazd slalom na miednicach II Przejazd – slalom z przeszkodami: – przejazd pod bramką, – strzelanie z łuku drewnianego do 3 baloników, – zadanie matematyczne, – zjadamy kremówkę podaną na talerzyku papierowym, – po wykonaniu wszystkich zadań zawodnik przejeżdża przez metę. Wygrywa suma przejazdów I i II premiowana punktacją za strój z epoki.

 

Dobra zabawa i emocje gwarantowane!

MistoNS.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

 

Tak było rok temu:

 

 

Mat.prom.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź