miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecka Infrastruktura Miejska zostanie zlikwidowana? Co z pracownikami?

1 1 526

W czwartek (16 maja) zaprezentowane zostały oficjalne wyniki audytu, który został przeprowadzony w spółce Sądecka Infrastruktura Miejska. Wykazał on mnóstwo różnych nieprawidłowości i dlatego prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel dąży do jak najszybszego jej rozwiązania. Co się stanie z pracownikami po likwidacji tej spółki?

 

Czytaj również: 51 Strzelców z Nowego Sącza wyruszyło na obchody Bitwy pod Monte Cassino! [ZDJĘCIA]

 

– W trakcie kampanii wyborczej obiecałem zaudytowanie wszelkich podmiotów, których właścicielami są mieszkańcy Miasta Nowego Sącza. Dzisiaj przedstawiona została pierwsza prezentacja zespołu audytorskiego, który przedstawił skrótowo informacje dotyczące spółki SIM. Rekomendacja jest jednoznaczna, w związku z tym na najbliższym posiedzeniu Rady Miasta wprowadziłem punkt zmierzający do tego, żeby spółkę w sposób cywilizowany zlikwidować tak, aby żaden podmiot, który współpracował do tej pory z tą spółką nie ucierpiał i żeby wszyscy pracownicy otrzymali swoje wynagrodzenia. Każdy z pracowników dostanie propozycję pracy w innym miejscu, a funkcje zostaną rozdzielone pomiędzy działające inne podmioty pod egidą Miasta Nowego Sącza. W mojej ocenie spółka SIM tylko generowała niepotrzebne dla Miasta koszty. Mamy do dyspozycji oczywiście STBS oraz MPK, a także zastanawiamy się nad tym, aby Miasto przejęło pewne funkcje np. przez MZD – powiedział Ludomir Handzel, prezydent Miasta Nowego Sącza komentując tym samym negatywne wyniki przeprowadzonego audytu w spółce Sądecka Infrastruktura Miejska.

Wyniki audytu zrealizowanego w dniach od 8 kwietnia do 13 maja zaprezentowali prof. UJ dr hab. Roman Batko – szef spółki SMCG oraz dr inż. Janusz Sasak, którzy weszli w skład zespołu audytowego. Ponadto na spotkaniu obecna była także Anna Bednarczyk-Maśko – prezes Sądeckiej Infrastruktury Miejskiej Sp. z o.o.

Poniżej przedstawiamy wyniki audytu przeprowadzonego w spółce Sądecka Infrastruktura Miejska. Zostały one podane do wiadomości publicznej przez audytorów oraz prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Siwy pisze

    I pomyśleć, że były prezesik SIM będzie teraz doprowadzał kolejną spółkę do upadłości. Nie do pomyślenia co robi kolesiostwo. Nie powinno być przyzwolenia na takie działania.

Zostaw odpowiedź