miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wilkonalia oficjalnie rozpoczęte! Studenci PWSZ-u otrzymali klucz do bram miasta [ZDJĘCIA]

3 1 777

Tegoroczna impreza studentów Państwowej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu zmieniła swoją nazwę z „Juwenalia” na „Wilkonalia”. Wilki są przywódcze i głodne wiedzy i m.in. dlatego młodzi ludzie postanowili wprowadzić nową nazwę, która odzwierciedla ich siłę i zaangażowanie. Po seansach w Starym Kinie w Hotelu Ibis przyszedł czas na pochód.

 

Czytaj również: 51 Strzelców z Nowego Sącza wyruszyło na obchody Bitwy pod Monte Cassino! [ZDJĘCIA]

 

Ulicami miasta przeszedł kolorowy pochód studentów Państwowej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Młodzież wyruszyła spod Dworca PKP i przemaszerowała pod ratusz, gdzie przywitał ich prezydent Ludomir Handzel wręczając im symboliczny klucz do bram miasta.

– Bardzo dziękuję za zaufanie studentom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Jestem przekonany, że XXI święto żaków sądeckich naszej uczelni od dzisiaj po raz pierwszy pod szyldem „Wilkonalia” będzie równie udane i tak wspaniałe jak poprzednie „Juwenalia”. Mam nadzieję, że to święto będzie nie tylko dobrą i świetną zabawą dla studentów, ale przede wszystkim dla mieszkańców Miasta Nowego Sącza. Jestem również przekonany, że ratusz w poniedziałek będzie w tym samym miejscu, jak jest w chwili obecnej. Życzę świetnej zabawy i do zobaczenia na Starej Sandecji w sobotę – powiedział dr hab. inż. Mariusz Cygnar, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

W czwartek oraz piątek (16, 17 maja) młodzi ludzie będą imprezować w Klubie La Rocca, natomiast w sobotę (18 maja) czeka na nich moc atrakcji – m.in. zespół Jesteśmy i Litesound oraz gwiazda wieczoru Happysad. Na młodzież czekają też ciekawe konkursy z nagrodami. Studenci w barwnych kreacjach skandowali pod ratuszem hasło: „Piwo, wino, seks, zabawa”.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
  1. Włodzimierz pisze

    Taka duża uczelnia 5 filii a raptem 30 studentów -śmiech na sali

  2. Sprinter pisze

    Szczuronalia

  3. xaxa1212 pisze

    Czasy gdy WSB rządziło minęły. Szkoda tej uczelni. Ci studenci napędzali cała rozrywkową branżę tego miasta.

Zostaw odpowiedź