miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Skrzyżowanie dróg krajowych DK75 i DK28 do remontu. Podpisano umowę

0 736

W Nowym Sączu szykują się kolejne dwa remonty nawierzchni. Prezydent Ludomir Handzel podpisał umowę z wykonawcą na remont ul. Westerplatte oraz skrzyżowania ul. Lwowskiej z ul. Prażmowskiego. Szczególnie cieszy remont skrzyżowania. Skrzyżowanie dróg krajowy DK75 i DK28 od lat prosi się o remont. Stan techniczny nawierzchni tego ważnego traktu komunikacyjnego pozostaje jednym z gorszych w Nowym Sączu. – Dziura na dziurze, koleiny wyższe od opon – mówią mieszkańcy okolicznych zabudowań. – Najwyższa pora – dodają.

 

Czytaj również: Starowiejska do remontu! Rozpoczęcie prac, droga nieprzejezdna [Zdjęcia]

 

Remont skrzyżowania ul. Lwowskiej z ul. Prażmowskiego obejmie wymianę nawierzchni asfaltowej na skrzyżowaniu i dojazdach do skrzyżowania, modernizację chodnika dla pieszych, wymiana oświetlenia ulicznego. MZD nie podaje terminu rozpoczęcia prac.

Wyremontowana zostanie także ulica Westerplatte. W Przypadku tej ulicy remont będzie obejmował wymianę nawierzchni asfaltowej na odc. od ul. Lwowskiej do Al. Sucharskiego, modernizację chodnika, wymianę oświetlenia ulicznego. MZD nie podaje terminu rozpoczęcia prac.

 

– Mam nadzieję, że warunki pogodowe pozwolą sprawnie wykonać te prace – powiedział prezydent Ludomir Handzel.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź