miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Starowiejska do remontu! Rozpoczęcie prac, droga nieprzejezdna [Zdjęcia]

2 749

Rozpoczął się długo wyczekiwany remont ul. Starowiejskiej w Nowym Sączu. Ten bardzo popularny trakt komunikacyjny od lat prosił się o remont. Dzisiaj (23 listopada) w końcu przystąpiono do działania. Droga zamknięta jest od ronda na helenie do klubu sportowego KS Helena. Objazdy wyznaczono ul. Krakowską i Papieską. Zakres prac obejmuje zmianę geometrii drogi, wymianę nawierzchni, krawężników, mediów, budowę chodnika oraz 30 miejsc parkingowych nieopodal cmentarza.

 

Czytaj również: Śmiertelnie potrącił na stoku, jest akt oskarżenia. Sprawca odsiedzi 5 lat?

 

 

W końcu mieszkańcy odetchną, ruch tutaj mamy olbrzymi. Cały tranzyt nie jest kierowany na drogę powiatową, tylko tędy – wąską drogą gminną – mówi nam mieszkaniec ul. Starowiejskiej. Pisaliśmy o tym tutaj – KLIK. – Policja stoi i na razie ostezega przed łamaniem przepisów i wjazdem na zakaz. Ale zapowiadają, że będą bezwzględnie karać mandatami – dodaje nasz czytelnik.

 

Rząd już w marcu tego roku ogłosił kolejne wsparcie dla gmin w Polsce. W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zaplanowany jest I etap prac związany z remontem ul. Starowiejskiej w Nowym Sączu. W ramach planowanej do realizacji inwestycji pn.: “Rozbudowa ul. Starowiejskiej w Nowym Sączu wraz z kanałem opadowym” – ETAP I zostanie wykonana przebudowa drogi, wybudowane zostaną chodniki po obu stronach jezdni i oświetlenie drogowe, a także kanalizacja deszczowa oraz 34 miejsca postojowe. Przebudowane zostaną również kolidujące sieci. Wartość całej inwestycji to 1,8 miliona złotych. Wykonania robót podjęła się firma Zibud z Kamienicy

 

Mapka objazdów ul. Starowiejskiej przygotowana przez UM w Nowym Sączu

 

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych – co to jest?
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. keisyr pisze

    Dziękujemy Rządowi PiS za remont ulicy Starowiejskiej w Nowym Sączu !

  2. keisyr pisze

    Handzel dziad bez pieniędzy odciął dojazd normalnym ludziom do pracy !! To zakrawa na trybunał i Sąd !!! Niedość że drożyzna największa w Polsce zjada portfele Sądeczan to jeszcze muszą dokładać kilometrów gdzie paliwo przez jego niekompetencje oscyluje w okolicach 7zł/L !!! PiS cie osądzi !!

Zostaw odpowiedź