miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga! Wyprowadzają autobusy z centrum Nowego Sącza. Zmiany przebiegu tras

0 2 990

W związku z oddaniem do użytku dworca przesiadkowego przy Bulwarach Narwiku w Nowym Sączu zmianie ulegnie organizacja przebiegu tras kilku linii Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Spółka z o.o. w Nowym Sączu. – Informuje, że od dnia 7 grudnia br. zostają wprowadzone zmiany przebiegu tras linii nr 1, 2, 33, 34, 39 i 42 na terenie miasta Nowego Sącza – czytamy w komunikacje MPK.

 

Czytaj również: Wybudują most na Kamienicy? Jest wsparcie sądeckich parlamentarzystów

 

 

 

Inwestycja kosztowała ponad 1,5 mln zł (zakup pawilonów i wiat, prace budowlane i wykończeniowe). Na nowym dworcu uruchomiono nowy Punkt Obsługi Klienta MPK (czynny od poniedziałku do piątku między godz. 8:00 a 15:45). Dla pasażerów dostępne są toalety.

Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu, na nowy dworzec przeniesione zostają przystanki początkowe dla linii 1 i 2 (z ul. Kazimierza Wielkiego) oraz 42 (z ul. Młyńskiej). Trasę zmieniają linie 33, 34, 39 (Dworzec MPK, Aleja Batorego, Grodzka, Rejtana, Husarska, Kilińskiego, Bulwar Narwiku, Legionów i dalej obowiązującymi trasami w kierunku Podegrodzia).

Zmiany tras:

 
Linia nr 1:
Zmiana przystanku początkowego z Kazimierza Wielkiego na Bulwar Narwiku.
Przebieg trasy: Bulwar Narwiku, Kilińskiego, Husarska, Rejtana, Nawojowska, Dworzec MPK i dalej obowiązującą trasą w kierunku Żeleźnikowej Małej.
 
Linia nr 2:
Zmiana przystanku początkowego z Kazimierza Wielkiego na Bulwar Narwiku.
Przebieg trasy: Bulwar Narwiku, Kilińskiego, Husarska, Rejtana, Grodzka, Aleja Batorego, Dworzec MPK i dalej obowiązującą trasą w kierunku Bączej Kuniny.
 
Linie nr 33, 34, 39:
Zmiana przebiegu trasy na terenie Nowego Sącza: Dworzec MPK, Aleja Batorego, Grodzka, Rejtana, Husarska, Kilińskiego, Bulwar Narwiku, Legionów i dalej obowiązującymi trasami w kierunku Podegrodzia.
 
Linia nr 42:
Zmiana przystanku początkowego z Młyńskiej na Bulwar Narwiku.
Przebieg trasy: Bulwar Narwiku, Kilińskiego, Husarska, Rejtana, Nawojowska, Kolejowa, Dworzec MPK i dalej obowiązującą trasą w kierunku os. Helena
 
Informujemy, że wszystkie osoby, które mają wykupiony ważny bilet okresowy dla linii 1, 2, 33, 34, 39 będą mogły korzystać z innych linii komunikacyjnych, przejeżdżających przez przystanki, które obowiązywały na starej trasie. Zapraszamy do korzystania z nowych biletów przesiadkowych, które pozwolą zaplanować podróż na jednym bilecie.
 
Przypominamy również o możliwości skorzystania z dopłaty do biletu okresowego – ważnego na jedna linię miejską (w strefie 0) we wszystkie dni tygodnia, bez limitu przejazdów dla osób posiadających bilet miesięczny innego przewoźnika niż MPK.
Źródło: MPK Nowy Sącz
 
Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź