miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wojska Obrony Terytorialnej w Nowym Sączu?

1 454

Nowy Sącz w środę (8 sierpnia) odwiedzili przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej w celu wizji lokalnej. Reprezentanci Nowego Sącza oraz WOT-u odwiedzili aktualną siedzibę siedzibie Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu, byłą strzelnicę wojskową przy ul. Ruczaj oraz działkę, która stanowić będzie potencjalne zaplecze logistyczne przy ul. Nawojowskiej.

 

Czytaj również: Starostwo Powiatowe gości stróżów prawa z Cypru

 

W spotkaniu uczestniczyli: wiceprezydent Wojciech Piech, poseł Arkadiusz Mularczyk, dyrektor Wydziału Architektury, Budownictwa i Planowania Przestrzennego Mirosław Trzupek, kierownik Referatu Geodezji Marek Oleksy oraz bryg. Sławomir Szczerkowski, Komendant Główny ZS „Strzelec” O.S.W. w Nowym Sączu.

 

 

Powracamy do idei ulokowania w naszym mieście jednostki wojskowej. Umiejscowienie jednostki wiązałoby się z wieloma nowymi miejscami pracy, zarówno dla żołnierzy zawodowych, żołnierzy powoływanych czasowo na ćwiczenia, jak i dla służby cywilnej. Wojsko jest dobrym partnerem dla samorządów. Przekonujemy się o tym zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych, na przykład podczas powodzi, ale i na co dzień. Sądeczanie zawsze darzyli wojsko ogromnym szacunkiem i życzliwością, wciąż żywa jest u nas tradycja I Pułku Strzelców Podhalańskich, mamy u siebie Straż Graniczną i formacje Strzelca, chętnie przyjęlibyśmy u nas również Batalion WOT – mówi zastępca prezydenta Wojciech Piech.

Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków od czerwca 2019 roku będzie miał swoją siedzibę w byłym Gimnazjum nr 3 przy ul. Nawojowskiej. W związku z czym teren przy ul. Podhalańskiej będzie idealnym miejscem dla działalności WOT w Nowym Sączu. Potencjalnym zapleczem logistycznym jest działka 70-arowa przy ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu.

 

 

Na terenie byłej strzelnicy wojskowej przy ul. Ruczaj planowana jest budowa Ośrodka Sportów Obronnych „Ruczaj”. Powstanie tu odkryta 100-metrowa strzelnica z 10 stanowiskami oraz 50-metrowa strzelnica umiejscowiona w budynku (6 stanowisk). Budynki strzelnic będą połączone w jeden kompleks, w którym znajdą się: widownia, kasy, szatnie, węzły sanitarne, magazyn broni i inne pomieszczenia towarzyszące. W kompleksie obiektów znajdzie się także salka gimnastyczna dla treningu sportów obronnych, obiekt gastronomiczny z miejscem do rekreacji (grill) oraz niewielki amfiteatr. W południowej części działki przewiduje się przystosowanie terenów leśnych dla celów paintballa a także wykonanie toru przeszkód.

 

 

Opr.: Klaudia Celusta

Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. takaprawda pisze

    Najdurniejszy pomysł ostatnich lat. Powoływanie do życia bezsensownych tworów, które tylko przewalą część kasy z naszych podatków, zamiast zainwestować je w projekty mające na celu rozwój gospodarczy.

Zostaw odpowiedź