miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Z sądeckim MORD-em bezpiecznie dotrzesz do celu!

0 563

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego, popularnie nazywany MORD, to nie tylko stres związany z egzaminem na prawo jazdy, to także szkolenia dla kierowców, doskonale wyposażona pracownia psychologiczna, a także szeroko zakrojona działalność z zakresu popularyzacji bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

 

Jako jeden z trzech „ośrodków egzaminacyjnych” w Małopolsce przede wszystkim prowadzimy działalność egzaminacyjną, ale także oferujemy szeroki wachlarz szkoleń i badań psychologicznych dla kierowców zawodowych, a także dla osób, które „uzbierały” zbyt dużo „punktów karnych”. Współpracujemy z jednostkami samorządu terytorialnego, szkołami, Policją, OSP, stowarzyszeniami i innymi w zakresie popularyzowania oraz realizacji przedsięwzięć zmierzających do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez organizowanie warsztatów, spotkań, prelekcji, konkursów wiedzy – mówi Wiesław Kądziołka, Zastępca Dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

 

W związku z tym przez cały rok organizujemy w Szkołach Podstawowych z terenu Sądecczyzny cykl prelekcji poświęconych zasadom bezpiecznego poruszania się po drogach dzieci ze szkół podstawowych m.in. z terenów, na których nie ma chodników i poboczy przeznaczonych do poruszania się pieszych – dodaje Wiesław Kądziołka.

 

 

Nasza oferta adresowana jest również do starszej młodzieży – do początkujących kierowców – w ostatnich klasach szkół średnich organizujemy zajęcia z psychologiem transportu, połączone z prezentacją otrzymaną dzięki uprzejmości Komendy Głównej Policji. Zawiera ona zdjęcia pojazdów i sytuacji drogowych w których młodzieńcza brawura połączona z niewielkim doświadczeniem i słabymi umiejętnościami doprowadziła do wielu tragedii. Taki ma być efekt tego materiału, ma on uświadomić młodym ludziom, jakie będą ponosić koszty jednej, nierozważnej decyzji.

 

 

Jednym z najnowszych projektów, w który zaangażowany jest MORD to budowa miasteczek rowerowych na terenie Małopolski. Samorząd Województwa Małopolskiego wspólnie z Małopolskimi Ośrodkami Ruchu Drogowego podpisał porozumienie dotyczące budowy miasteczek ruchu drogowego (rowerowego) w województwie małopolskim.

 

 

Stosowanie się przez wszystkich do przepisów ruchu drogowego, takt i kultura oraz szacunek do pozostałych uczestników ruchu drogowego to elementy, które pozwolą na bezpieczne poruszanie się wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

 

 

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu,

ul. 29 listopada 10

330-300 Nowy Sącz

www.mord.pl

tel. 18 449 08 80

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź