miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zagrożona budowa nowego mostu na Kamienicy! Miasto szuka 18 mln złotych

3 1 499

W związku ze zmianami zasad przyznawania środków w ramach usuwania skutków powodzi zagrożone jest terminowe wybudowanie nowego mostu na rzece Kamienica w Nowym Sączu. Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował, że miasto nie ma szans na otrzymanie dotacji na ten cel z tego funduszu.

 

Czytaj również: Prawie 10 tysięcy osób w Sączu zawnioskowało o 300+

 

Zmieniły się zasady i szkody z 2020 roku nie mogą być finansowane z tego funduszu, informuje rzeczniczka wojewody Joanna Paździo. – Zgodnie z tymi wytycznymi stosowanymi od początku stycznia 2021 roku dofinansowanie mogą otrzymać zadania, w przypadku których szkoda wystąpiła w danym roku budżetowym – wyjaśnia Paździo na antenie Radia Kraków.

Reczniczka zapewnia, że Nowy Sącz otrzymał informację o innych źródłach, gdzie szukać może dofinansowania. Przypomnijmy, że uszkodzony przez kilka powodzi most trzeba było zamknąć, bo zagrażał bezpieczeństwu. Dziś mieszkańcy korzystają z tymczasowej przeprawy, ale termin jej wypożyczenia upływa w czerwcu przyszłego roku. Koszt budowy nowego mostu oszacowano na 18 mln zł.

źródło: Radio Kraków
fot. archiwum, Wojciech Ziobrowski

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Handzel to dziad bez pieniędzy !
  Dobrze że mu wojsko wypożyczyło most tymczasowy w Nowym Sączu, bo by dalej oryginalny most podpierał deskami !
  Po okresie wypożyczenia dziad zaproponuje mieszkańcom objazd 20 km !

 2. Alojzy Alfons Aleksander pisze

  Ja mam tylko jedno, zasadnicze, pytanie. Więcej jest mieszkańców Jamnicy, obydwu Kamionek i innych okolicznych miejscowości, dojezdżajacych do Nowego Sącza, czy mieszkańców Nowego Sącza dojezdzajacych do wspomniach wcześniej miejscowości. W skrócie, komu bardziej zależy…. Ten powinien wyłożyć kasę. Dziękuję. Dobranoc.

  1. keisyr pisze

   zrobić bramki na obwodnicy piłsudskiego !!! dla sądeczan za darmo , dla knsów 20zł , kli 30zł a dla turystów 50zł za przejazd !!! kto to widział żeby obcy jeździli bo twoich drogach !!! tyle dołożyłeś z własnej kieszeni biedaku !!! pani prezydent iwono mularczyk proszę o interwencję e moim imieniu !!!

Zostaw odpowiedź