miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

22-latek odsiedzi 5 lat. Jest wyrok w sprawie wypadku, w którym zginęły 18-letnia Julia i 17-letnia Weronika

0 1 467

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym 22-letni Damian J. trafi do więzienia na 5 lat. Taki wyrok orzekł Sąd Okręgowy w Nowym Sączu w sprawie wypadku do którego doszło w marcu 2021 r. Przypomnijmy, przez brawurę i skrajną nieodpowiedzialność życie straciły dwie sądeczanki: 18-letnia Julia i 17-letnia Weronika. Dodatkowo wyrokiem sądu wyznaczono odszkodowanie dla rodziców zmarłych nastolatek, na łączną kwotę 63 tys. złotych oraz 5 tys. złotych na poczet dwóch innych osób poszkodowanych w wypadku. Wyrok jest nieprawomocny.

Czytaj również: SEAT roztrzaskany na obwodnicy. Ranny w szpitalu, interweniowało LPR [Nowe fakty i zdjęcia]

 

– Mężczyzna nie będzie mógł też prowadzić pojazdów przez 10 lat. Na poczet wyznaczonej kary 5 lat, wliczono tymczasowy trzymiesięczny areszt oskarżonego – mówi sędzia Bogdan Kijak, rzecznik Sądu Okręgowego w Nowym Sączu

Przypomnijmy, kierujący fordem podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka seatem. Seatem jechał sam kierujący natomiast fordem podróżowały cztery osoby. Dwie nastolatki w wieku 17 i 18 lat, pasażerki forda w wyniku poniesionych obrażeń zmarły. Trzeci pasażer forda 19-letni sądeczanin z ciężkimi obrażeniami ciała śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Krakowie.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź