miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Blisko 2,5 mln zł dla Gminy Gródek nad Dunajcem z programu ,,Wsparcia regionów górskich”.

0 704

Dzięki Programowi Wsparcia Obszarów Górskich gmina Gródek nad Dunajcem otrzyma blisko 2,5 miliona złotych na inwestycje. Informacja została ogłoszona w mediach w poniedziałek (pisaliśmy o tym tutaj – KLIK), a osobiście wiadomość przekazał władzom gminy szef gabinetu politycznego Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii Tomasz Michałowski wspólnie z Jarosławem Baziakiem – dyrektor Biura Ministra Andrzeja Guta-Mostowego w Nowym Sączu.

 

Czytaj również: Mamy 9 436 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Na Sądecczyźnie 21 infekcji (powiat – 9, NS – 12) [Raport 14.01.2020]

 

Program Wsparcia Obszarów Górskich zakłada, że gminy położone na terenach górskich, które znalazły się w trudnej sytuacji na skutek obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią, mają otrzymać w sumie miliard złotych wsparcia.

To projekt Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, a jego pomysłodawcami są Wicepremier Jarosław Gowin oraz Wiceminister Andrzej Gut-Mostowy, który w resorcie odpowiada za turystykę. Pieniądze z tego wsparcia można będzie przeznaczyć na finansowanie lub dofinansowanie ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej, a także infrastruktury komunalnej związanej z usługami turystycznymi.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź