miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Czek na 100 tysięcy złotych w rękach rodziców sześcioraczków!

1 712
Władze Województwa Małopolskiego wsparły rodzinę “sześcioraczków” z Tylmanowej. Marszałek Witold Kozłowski i Marta Malec-Lech z zarządu województwa spotkali się z rodzicami dzieci, by osobiście przekazać im gratulacje i “wyprawkę” od samorządu Małopolski. Wręczono im czek na 100 tysięcy złotych.

 

Czytaj również: Matury 2019: Uczniowie sądeckiej szkoły najlepsi w Małopolsce!

 

W Małopolsce jest tradycją, że pierwsze bliźnięta urodzone w każdym kolejnym roku kalendarzowym otrzymują wsparcie województwa. Nie mogliśmy więc pominąć tak niezwykłego wydarzenia, jak przyjście na świat sześcioraczków. Dziś osobiście mogliśmy przekazać gratulacje dzielnym rodzicom – Witold Kozłowski, marszałek województwa.

Narodziny sześcioraczków to wspólny sukces położników i neonatologów – mówił PAP kierownik oddziału Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie prof. Ryszard Lauterbach. To pierwsze narodziny sześcioraczków w Polsce i jedne z niewielu na świecie. Ta ciąża doprowadzona do 29 tygodnia to wspólny sukces położników i neonatologów – podkreślił prof. Lauterbach. Dodał, że neonatologom zależało na tym, by dzieci jak najdłużej pozostawały w łonie matki.

 

 

Przekazujemy rodzinie z Tylmanowej konkretne wsparcie. Wychowanie dzieci to piękne wyzwanie, wymagające od rodziców zaangażowania i cierpliwości. Mamy nadzieję, że pomoc finansowa pozwoli im jeszcze pełniej cieszyć się tym niezwykłym czasem. Chcemy podjąć dalsze działania, które zapewnią długofalowe wsparcie, bo wiemy, że pomoc będzie potrzebna przez kolejne lata. Życzymy im wiele szczęścia i radości z pierwszych wspólnych chwil – podkreśliła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Rafał Kmak
źródło: UMWM

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Jessica pisze

    a muj brajanek adian i monica nic nie dostali ;( co za kraj ;(

Zostaw odpowiedź