miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Idą jak burza! Za rok hala za 20 milionów będzie gotowa

Jesienią przyszłego roku zostanie otwarta hala sportowa ze strzelnicą w Marcinkowicach

0 165

Budynek hali sportowej widać już z daleka. Ta gigantyczna i wielomilionowa inwestycja jest realizowana dzięki staroście nowosądeckiemu Markowi Kwiatkowskiemu, Zarządowi Powiatu i Radzie Powiatu Nowosądeckiego. Hala ze strzelnicą wejdzie w skład Powiatowego Centrum Sportu przy Zespole Szkół w Marcinkowicach, a koszt inwestycji przekroczy 20 milionów złotych.

 

Czytaj również: Marszałek Województwa Małopolskiego na Sądecczyźnie. Będzie mocne wsparcie Sądecczyzny?

 

– Prace postępują zgodnie z planem. To cieszy i mam nadzieję, że na jesień przyszłego roku będziemy mogli oficjalnie otworzyć halę i udostępnić ją wszystkim chętnym – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – W podziemiach budynku znajdzie się najnowocześniejsza w Małopolsce strzelnica sportowa z niezbędną infrastrukturą.

 

 

Obok hali powstanie kompleks sportowy na świeżym powietrzu. Nie zabraknie boiska do gier zespołowych z trybunami, kortów tenisowych i odkrytego basenu, a także bieżni, skoczni do skoku w dal i wzwyż oraz rzutni (rzut kulą, młotem i dyskiem).

To gigantyczne przedsięwzięcie, również pod względem finansowym – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – Dzięki naszym staraniom pozyskaliśmy dofinansowanie do tego projektu: do budowy hali w wysokości 10,8 miliona złotych, a do budowy Powiatowego Centrum Sportu – 4,3 miliona złotych.

Po zakończeniu wszystkich prac, przy Zespole Szkół w Marcinkowicach pojawi się więc nie tylko pełnowymiarowa hala sportowa, ale też zewnętrzny kompleks sportowy.

Mieszkańcy Powiatu Nowosądeckiego z niecierpliwością czekają na udostępnienie im tych obiektów.

Fot. Maria Olszowska

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź