miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jutro o 12:00 zabiją dzwony w całej Polsce! Wierni w łączności z papieżem Franciszkiem w modlitwie o ustanie epidemii

0 88 182

Już jutro (25 marca) w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godz. 12:00 w całej Polsce zabiją dzwony wszystkich kościołów. W czasie tym kapłani w łączności z papieżem Franciszkiem będą odmawiać modlitwy o ustanie epidemii.

 

Czytaj również: Morawiecki: Zaostrzenie regulacji dotyczących zgromadzeń do 11 kwietnia – KLIK

 

Kościół Katolicki w tym dniu wzywa wszystkich wiernych do duchowej łączności i modlitwy w domach, szpitalach oraz miejscach pracy.

Serdecznie proszę, aby w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce, biskupi oraz kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych. Proszę również, aby tego dnia, o godz. 12.00, we wszystkich kościołach w Polsce zabrzmiały dzwony – napisał w komunikacie przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) kard. Angelo Bagnasco prosi, aby tego dnia odmówić również następującą modlitwę:

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”

Rafał Kmak
fot. archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź