miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dwójka dzieci z koronawirusem na Sądecczyźnie! Ministerstwo Zdrowia potwierdza kolejnych 10 infekcji w Małopolskce

0 36 537

 

Potwierdzono kolejne zakażenia koronawirusem na Sądecczyźnie. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia w Małopolsce mamy kolejnych 10 przypadków. Dwa z nich dotyczą dzieci z terenu powiatu nowosądeckiego. Zarażeni czują się dobrze, poddani są kwarantannie domowej. Łącznie w kraju mamy już 799 przypadków Covid-19.

 

Czytaj również: Koronawirus Stary Sącz – dezynfekcja, bepłatne parkowanie! A jak w Nowym Sączu?

 

 Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego dodaje resort w komunikacie. Ogólna liczba zakażonych osób SARS-CoV-2 w Polsce wynosi 799 osób, zmarło 9 osób.

 

Potwierdzenia w Małopolsce  dotyczą mieszkańców powiatu myślenickiego: kobiety i mężczyzny w sile wieku oraz niepełnoletniego. Badania potwierdziły zakażenie także u dwojga mieszkańców powiatu wadowickiego (kobiety i mężczyzny w sile wieku) oraz dwojga niepełnoletnich mieszkańców powiatu nowosądeckiego, a także młodej kobiety z pow. brzeskiego.
 
Wszyscy czują się dobrze. Będą przebywać w izolacji domowej. Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 stwierdzono również u kobiety w sile wieku z powiatu wadowickiego oraz mężczyzny w sile wieku z powiatu gorlickiego. Te dwie osoby zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, ich stan jest stabilny.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 43 osób.

Informację podano kilkanaście minut po konferencji prasowej premiera, który ogłosił nowe ograniczenia.  Będą one dotyczył przemieszczania się ludności podał premier Mateusz Morawiecki. Ograniczenia mają również dotyczyć transportu zbiorowego, aby tylko co drugie miejsce było zajęte. Z kolei zgromadzenia mają dotyczyć dwóch osób, wyjątek stanowi rodzina. Z kolei w uroczystościach, obrzędach religijnych może uczestniczyć do 5 osób. Więcej informacji znajdziecie tutaj – KLIK.

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

Opr. Rafał Kmak
fot.: archiwum (ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź