miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Korzenna: Akcja edukacyjna czy straszak na kierowców? “Metalowi ludzie” znikną z poboczy!

0 1 368

W ostatnim okresie czasu na drogach gminy Korzenna pojawiły się dziwne postaci w kamizelkach odblaskowych oraz w zwykłych ubraniach. Zostały one wykonane ze stali i przypominały ludzi. W jakim celu zostały one usytuowane na poboczach? Próbowaliśmy rozwikłać tę zagadkę i zadzwoniliśmy do Urzędu Gminy Korzenna, ale nie uzyskaliśmy odpowiedzi na zadane pytania. Sprawa została rozwiązana dopiero po interwencji Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

 

Czytaj również: Biblioteki szkolne w gminie Korzenna zostaną wzbogacone

 

– Wysłałem pracownika, żeby sprawdził informacje dotyczące ulokowania konstrukcji metalowych w kamizelkach odblaskowych na terenie gminy Korzenna i okazało się, że rzeczywiście takie postaci stoją przy drogach. Dotarliśmy do osoby, która je wykonała, a następnie postawiła na poboczach. Z zebranych przez nas informacji wynika, że jest to inicjatywa stowarzyszenia działającego w Korzennej. Miała ona być przestrogą dla kierowców oraz pieszych i miała za zadanie pokazanie ludziom jak widoczny jest człowiek w nocy z elementami odblaskowymi, a jak wygląda dana osoba bez tych elementów. Prywatnie jak najbardziej jestem za taką kampanią informacyjną – powiedział Sławomir Bogucki, zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Konstrukcje mają zostać usunięte jeszcze dzisiaj (30 marca) lub przeniesione na prywatne posesje, ponieważ zostały one zamontowane bez konsultacji z Powiatowym Zarządem Dróg w Nowym Sączu. Jak podkreśla Sławomir Bogucki, takie działania powinny być przedyskutowane wcześniej z nimi, ponieważ potrzebna jest stosowna zgoda w tego typu sytuacjach. Powiatowy Zarząd Dróg nie wiedział o istnieniu dziwnych postaci przy drogach, a więc było to niezgodne z prawem.

Co myślicie o tej kampanii społecznej? Na drogach ginie bardzo duża liczba pieszych, którzy nie posiadają elementów odblaskowych, a wieczorem stają się oni całkowicie niewidoczni.

Agnieszka Michalik
Fot.: Czytelnik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź