miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ksiądz w areszcie! Przedstawiono mu 15 zarzutów dot. przestępstw seksualnych na małoletnich

0 1 281

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu przedstawiła ks. Marianowi W. zarzuty popełnienia 15 przestępstw na szkodę osób małoletnich. Kapłan był proboszczem na terenie diecezji tarnowskiej. Decyzją sądu mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. Duchowny w przeszłości był proboszczem m.in. w gminie Łącko (powiat nowosądecki), gminie Krościenko nad Dunajcem (powiat nowotarski) oraz w gminie Łużna (powiat gorlicki).

 

Czytaj również: Nie żyje 27-letni kierowca quada. Dramatyczny wypadek w Mochnaczce – KLIK

 

Zgodnie z przyjętą przez śledczych kwalifikacją prawną, ksiądz podejrzany jest czyny określone w art. 200 § 1 oraz w art. 199 §2 Kodeksu Karnego. Chodzi o obcowanie płciowe lub inne czynności seksualne i seksualne nadużycie stosunku zależności.

Według nowosądeckiej prokuratury, kapłan miał dopuścić się przestępstw seksualnych w okresie od 2003 do 2012 roku. Jego ofiarami miały być dzieci mieszkające na terenie parafii, w których był proboszczem (m.in. w gminie Łącko, gminie Krościenko nad Dunajcem i w gminie Łużna).

Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec Mariana W. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa zostało złożone przez Kurię Diecezjalną w Tarnowie.

Opr. Rafał Kmak
fot. pixabay.com

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź