miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Minister infrastruktury zatwierdził inwestycje na drogi za 582 mln zł

0 264

Minister infrastruktury zatwierdził do realizacji 10 programów inwestycyjnych, które będą realizowane na drogach krajowych. Łączna wartość tych projektów to 582 mln zł – poinformował w komunikacie resort infrastruktury. Na terenie Subregionu Sądeckiego sfinansowana będzie rozbudowa drogi nr 28 między Nowym Sączem, a miejscowością Ropa.

 

Czytaj również: Prawie milion na walkę z zarazą! Lody Koral wspierają szpitale

 

Inwestycje są związane z rozbudową odcinków dróg i wzmocnieniem ich nawierzchni do przenoszenia obciążeń o nacisku 11,5 tony na oś, poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez przebudowę skrzyżowań, budowę chodników i sygnalizacji świetlnej, budową przepustów i mostów na drogach krajowych – napisano w komunikacie.

Zadania zatwierdzone do realizacji to między innymi budowa nowego wiaduktu nad torami w przebiegu drogi krajowej nr 92 w pobliżu miejscowości Wilkowo, podniesienie nośności nawierzchni drogi krajowej nr 28 na odcinku Nowy Sącz – Ropa, budowa obwodnicy miejscowości Kamionna wraz z budową mostu na rzece Kamionka czy podniesienie nośności nawierzchni drogi nr 16 na odcinku Giby – Ogrodniki.

W informacji dodano, że środki zostaną też wykorzystane na inwestycje związane z zabezpieczeniem przed nadmiernym hałasem komunikacyjnym oraz wyprowadzeniem nadmiernego ruchu drogowego z obszarów zabudowanych.

Inwestycje będą realizowane w siedmiu województwach: lubuskim, opolskim, małopolskim, podlaskim, wielkopolskim, śląskim i zachodniopomorskim.

Opr. Rafał Kmak
źródło: PAP
fot.: archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź