miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Parking Park&Ride w Starym Sączu już otwarty! Zbiorowa komunikacja w regionie coraz sprawniejsza [Zdjęcia, nagranie]

0 976

W Starym Sączu uroczyście otwarto nowy parking typu Park&Ride. W ramach projektu powstały m.in. parking na 130 miejsc postojowych, nowoczesny budynek wraz z poczekalnią, pętla autobusowa i przechowalnia rowerów.

 

Czytaj również: Nowy rok to nowe możliwości!
Zdobądź niemal 7 tys. złotych na podwyższenie swoich kwalifikacji

 

Bardzo się cieszę, że mogliśmy uczestniczyć w tej inwestycji jako instytucja wspierająca finansowo. Tego rodzaju przedsięwzięcia są realizowane w ramach dużych montaży i to nie tylko finansowych, ale również montaży wykonawczych. Najważniejsze to współpraca wielu różnych podmiotów w realizacji tej pięknej i pożytecznej inwestycji. Kwestie związane z zanieczyszczeniem powietrza traktujemy bardzo poważnie. Ta inwestycja to bardzo dobry krok w bardzo dobrym kierunku – podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

 

 

W ramach parkingu P&R powstało m.in. 130 miejsc postojowych (w tym 6 miejsc postojowych dla osób z niepełnosprawnością) i 4 miejsca dla autobusów i busów. Wybudowano również obiekt z poczekalnią, pętlę autobusową z wiatą przystankową, budynek przechowalni dla 22 rowerów i obiekty tzw. małej architektury. Całość jest objęta monitoringiem.

 

 

– Chciałem również przyłączyć się do tych podziękowań i podziękować również Panu Marszałkowi Województwa Małopolskiego – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Gratuluje Panu Burmistrzowi i wszystkim mieszkańcom Sądecczyzny, ponieważ ta inwestycja będzie służyła całemu regionowi. Pragnę też wyrazić radość z tego, że dwa siostrzane miasta – Stary i Nowy Sącz zacieśniają współpracę. 

Parking znajduje się przy przystanku komunikacji zbiorowej, a jego dodatkową zaletą jest bliskość linii kolejowej (około 200 m). Karta parkingowa uprawniająca do pozostawienia tam samochodu będzie wydawana na podstawie zakupionego u przewoźników biletu okresowego lub biletu komunikacji miejskiej.

Łączna wartość projektu wynosi ponad 61 mln zł, a wartość dofinansowania – ponad 40 mln zł.

Inwestycja została zrealizowana w ramach zadania: „Rozbudowa niskoemisyjnego systemu transportu publicznego aglomeracji sądeckiej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Opr. Rafał Kmak
fot.: UMNS, UMWM

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź