miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pokojowa Nagroda Nobla na Sądecczyźnie? Jest nominacja z Krynicy-Zdroju!

0 762

Social Innovation Relay to kolejny projekt Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości realizowany we współpracy z Nationale-Nederlanden, do którego przystąpiły klasy ekonomiczne z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju.

 

Czytaj również: Minister zdrowia: Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii. Dzieci wracają do szkół, zmiany w kwarantannie

 

Tym razem chodzi o innowacyjny pomysł biznesowy odpowiadający na potrzebę społeczną w zakresie: edukacji, zdrowia, włączenia społecznego, poprawy jakości życia i zrównoważonego rozwoju.

Uczniowie klasy III technikum ekonomicznego z sukcesem rozwiązali quiz „Innowacje społeczne i przedsiębiorczość społeczna”, za co otrzymali certyfikaty. To pierwszy etap programu. Warto dodać, że 31 stycznia 2022 roku Międzynarodowa organizacja Junior Achievement Worldwide, do której należy Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla 2022! Wierzymy, że poprzez uczestnictwo w różnorakich inicjatywach Fundacji dołożyliśmy choć jedną cegiełkę do jej sukcesu – mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor szkoły.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź