Portal informacyjny | Nowy Sącz

Poznaj zasady, dzięki którym zapanujesz nad domowym budżetem i zbudujesz poduszkę finansową

0 46

Współczesny świat na każdym kroku – na ulicy, w telewizji i internecie – zachęca nas do konsumowania i kupowania. Do poddawania się urokowi chwili i czerpania z życia pełnymi garściami. Do wydawania pieniędzy. To sprawia, że nawet osoby dysponujące sporym miesięcznym budżetem często nie mają ani grosza oszczędności. Zobaczcie, jak sobie z tym poradzić.

 

Po pierwsze: planuj duże wydatki z wyprzedzeniem

Zdecydowanie łatwiej zapanować nad domowym budżetem, jeśli większe wydatki będziemy planować z odpowiednim wyprzedzeniem. Taka strategia umożliwi nam odłożenie potrzebnej kwoty, której nie jesteśmy w stanie wysupłać z pojedynczej wypłaty. Łatwiej oszczędzać mniej, lecz w dłuższym okresie, aniżeli zrobić to na jeden raz. Lepiej też odłożyć samodzielnie niż oddawać później bankowi kwotę pożyczki powiększoną o odsetki i opłaty. Zasada ta może jednak nie sprawdzać się w przypadku takich zakupów jak nowe auto z salonu. Zanim weźmiemy kredyt na samochód na lowcakredytow.pl, porównajmy oferty różnych banków.

 

Po drugie: przemyśl, czy dany przedmiot jest Ci na pewno potrzebny

W czasach silnego konsumpcjonizmu łatwo ulegamy zachwytom nad przedmiotami i błyskotkami. Dobrym sposobem na ograniczenie zbędnych wydatków jest wielokrotne oglądanie danego przedmiotu w sklepie, ale odraczanie zakupu. Po pewnym czasie może się okazać, że nasza potrzeba nasycenia się produktem została zrealizowana, ale że wcale nie musimy go mieć na własność. Dzięki takiej strategii możemy zaoszczędzić sporo gotówki.

 

Po trzecie: oszczędzaj nadwyżki gotówki

Badania pokazują, że niezależnie od tego, jaką kwotą wpływów dysponujemy, problemy z oszczędzaniem są demokratyczne – dotykają zarówno tych dobrze, jak i słabo zarabiających. Zawsze znajdzie się wymówka, ażeby wyczyścić konto do zera, a nawet zrobić na nim trudny do spłacenia debet. Jeśli już musimy zaciągać zobowiązanie finansowe, róbmy to mądrze. Kredyt gotówkowy online w www.lowcakredytow.pl możemy porównać z innymi ofertami na rynku.

Artykuł sponsorowany

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.