miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Producenci włoskich win będą współdziałać z Powiatem?

0 120

Powiat Nowosądecki współpracuje z Włochami od 2007 roku. Przedstawiciele Toskańskiej Federacji Wina i Smaków prowadzą rozmowy w sprawie nawiązania partnerstwa z winiarzami działającymi na Sądecczyźnie.

Czyta również: Francuskie miasto Vernon kolejnym partnerem Sądecczyzny?

– Branża winiarska rozwija się u nas bardzo szybko. Dzięki samorządowym kontaktom, producenci wina mogą wymienić doświadczenia, ale też nawiązać kontakty. Właśnie do tego służą takie partnerskie umowy. Przypomnę, że na terenie powiatu nowosądeckiego przebywa też obecnie delegacja z francuskiego miasta Vernon i partnerskiego Powiatu Wejherowskiego – powiedział Marek Pławiak, starosta Powiatu Nowosądeckiego.

Podczas spotkania w Restauracji Bohema w Nowym Sączu PierPaolo Lorieri, który pełni funkcję prezesa Toskańskiej Federacji Wina i Smaków zaprezentuje swoje wina. W trakcie kilkudniowej wizyty delegacja z miasta Massa w Toskanii zwiedzi m.in.: winnicę FRITZ w Chełmcu, winnicę w Chodorowej, Krynicę-Zdrój, Nowy Sącz oraz Stary Sącz. Ponadto będą oni uczestniczyli w Gali Przedsiębiorczości w Nowym Sączu.

Miasto Massa usytuowane jest w Toskanii w prowincji Massa-Carrara we Włoszech. Położone jest pięć kilometrów od wybrzeża Morza Tyrreńskiego i jest ważnym centrum turystycznym. Znajdują się tam również kamieniołomy dostarczające marmur.

W spotkaniu w Starostwie Powiatowym wzięli udział: PierPaolo Lorieri – prezes Toskańskiej Federacji Wina i Smaków, Ewa Dukindorf oraz Marek Pławiak – starosta nowosądecki.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.