miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rada Turystyki murem za posłem z Sądecczyzny. Oświadczenie

0 447

Popieramy niesłusznie zaatakowanego przez media wiceministra Andrzeja Gut Mostowego, bo to człowiek związany z branżą turystyczną, profesjonalista w swojej dziedzinie – pisze do premiera Polska Rada Turystyki. Andrzej Gut-Mostowy został posłem z okręgu nr 14 (ziemi sądecka, limanowska, gorlicka, nowotarska oraz tatrzański). 

 

Czytaj również: Kolejki w Galerii Sandecja. Od soboty centra handlowe znów czynne

 

Polska Rada Turystyki, która skupia dwadzieścia organizacji z branży turystycznej i transportu (w tym Turystyczną Organizację Otwartą, Krakowską Izbę Turystyki i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych), wystosowała list do premiera Mateusza Morawieckiego i do wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina z poparciem dla wiceministra rozwoju Andrzeja Guta-Mostowego. Jak piszą przedsiębiorcy, cenią go za jego wiedzę, doświadczenie i profesjonalizm. Dzięki temu „w niespotykanej i nieopisanie trudnej sytuacji w jakiej znalazła się nasza branża w ostatnim roku (…) pozwoliło nam [to] na znalezienie szybkiej drogi wspólnego porozumienia i działania” – czytamy w Rzeczpospolitej.

 

 

Gut-Mostowy znalazł się w ostatnich dniach w ogniu krytyki. Jego związki z biznesem turystycznym – jest właścicielem i współwłaścicielem wyciągu narciarskiego, hotelu i restauracji w Zakopanem – dały asumpt internautom i politykom opozycji do atakowania go pod pretekstem zaangażowania w decyzję rządu o pozostawieniu otwartych na zimę wyciągów narciarskich i związanych z nimi terenów. Wcześniej wicepremier Gowin zapowiadał, że wyciągi będą na ferie zamknięte z powodu koronawirusa.

Polityk wystosował nawet w odpowiedzi oświadczenie, w którym stwierdza, że nie miał wpływu na tę decyzję: 

Publikujemy treść listu w całości i bez zmian

Pan Premier Mateusz Morawiecki
Pan Premier Jarosław Gowin
Szanowny Panie Premierze, Szanowny Panie Wicepremierze

Nasze pismo będzie zgoła odmienne od tych, które wysyłamy do Rządu od kilku miesięcy. Nie będziemy pisać o trudnej sytuacji w branży, o wirusie niszczącym nasz sektor gospodarki i tragediach ludzi pracujących w turystyce. Dzisiaj chcemy napisać o trudnej sytuacji jednego człowieka – Ministra Andrzeja Gut Mostowego i dać wyraz naszego wsparcia dla niego w tej sytuacji.

Minister Gut Mostowy został zaatakowany w ostatnich dniach przez media w niezrozumiały i nierzetelny sposób. Osobę, która zawsze przedstawiała się jako przedsiębiorca turystyczny, działająca wiele lat w branży, którą znamy od kilkudziesięciu lat jako hotelarza i biznesmena związanego ze swoim regionem oskarża się o to, że jest za bardzo związany z turystyką.

Praktycznie na każdym naszym spotkaniu Minister podkreślał, że właśnie dlatego doskonale rozumie problemy naszej branży bo przez wiele lat był jej częścią. W niespotykanej i nieopisanie trudnej sytuacji w jakiej znalazła się nasza branża w ostatnim roku właśnie doświadczenie Ministra pozwoliło nam na znalezienie szybkiej drogi wspólnego porozumienia i działania.

Niniejszym chcemy przekazać nasze poparcie dla Ministra Andrzeja Gut Mostowego.

Poparcie dla człowieka związanego z branżą, profesjonalisty, turystycznego przedsiębiorcy i Ministra.

Polska Rada Turystyki

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź