miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Romowie z Maszkowic wykluczeni ze zdalnej edukacji [Nagranie]

2 1 816

Pandemia przeorganizowała system edukacji w Polsce. W Maszkowicach (gm. Łącko) czyli największej osadzie romskiej w Polsce, mali Romowie wciąż pozostają wykluczeni edukacyjnie przez brak sprzętu i dostępu do internetu. – Nasze dzieci są pominięte – komentuje w reportażu jedna z matek, mieszkanka osady. Mniejszość narodowa nie ma ani połączenia do sieci, ani przenośnych komputerów umożliwiających im zdalne nauczanie.

 

Czytaj również: “Niech zstąpi duch Twój… i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi…”
100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II [Nagranie] – KLIK

 

Reportaż dziś w Uwadze TVN, godz 19:55

 

Podejście do nas nie zmienia się od lat. To stoi w miejscu, a niekiedy jest gorzej niż było. Chcielibyśmy tylko, żeby nasze dzieci, nie przeżywały tego, co my, ale to bardzo trudne. To osiedle to getto – wyznaje Marcin Szczyrba, jeden z mieszkańców największej osady romskiej w Polsce.

 

Dziś w Uwadze!

– Podejście do nas nie zmienia się od lat. To stoi w miejscu, a niekiedy jest gorzej niż było. Chcielibyśmy tylko, żeby nasze dzieci, nie przeżywały tego, co my, ale to bardzo trudne. To osiedle to getto – wyznaje Marcin Szczyrba, jeden z mieszkańców największej osady romskiej w Polsce. Pandemia, która przeorganizowała system edukacji w Polsce spowodowała, że mali Romowie pozostają wykluczeni edukacyjnie przez brak sprzętu, dostępu do internetu, tym samym możliwości uczestniczenia w zdalnych lekcjach.Reportaż dziś w Uwadze!

Opublikowany przez TVN UWAGA! Wtorek, 19 maja 2020

 

Obejrzyj zapowiedź programu – KLIK

 

Rafał Kmak
źródło TVN

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. xyz pisze

    Niech się nie ośmieszają że są wykluczeni,nie pracują a wszystko mają,na ulicy Lwowskiej notorycznie jedna cyganka żebrze o pieniądze,a smartfon ma lepszy niż nie jeden człowiek,który ciężko pracuje.Normalnie romskie dzieci rzadko chodzą do szkoły,teraz nagle krzyczą że są wykluczeni,a tvn oczywiście od razu zasponsoruje tablety i laptopy.To jest jakaś paranoja,pomagajcie tym którzy naprawdę tego potrzebują.

  2. qwerty pisze

    anten cyfrowego polsatu tam wisi wiecej niż w NASA . gminy pożyczają laptopy wiec ciekaw jestem w jakim stanie by je oddali o ile wogóle. margines społeczny oczywiście na pierwszym miejscu dla władzy bo pracujacym nie ma co dawać oprócz doj#bania kolejnego podatku !!

Zostaw odpowiedź