miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Skarby Małopolski. Zgłoś atrakcję turystyczną!

0 709

W środę (21 sierpnia) oficjalnie zaprezentowano zasady konkursu, który wyłoni najbardziej atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne turystom miejsca i oferty turystyczne. W plebiscycie organizowanym przez Samorząd Województwa Małopolskiego przy współpracy Małopolskiej Organizacji Turystycznej można w pierwszym etapie zgłaszać kandydatury w sześciu kategoriach.

 

Czytaj również: Mieszkańców Nowego Sącza czekają podwyżki za wodę i ścieki?

 

Są to: Miejsce z klimatem (gmina lub miejscowość turystyczna), Najciekawszy szlak turystyczny, Wydarzenie cykliczne, Unikatowa atrakcja turystyczna, Wypoczynek na wsi (gospodarstwo agroturystyczne) oraz W gościnie (obiekt gastronomiczny). – Już teraz zachęcam do wskazywania kandydatur we wszystkich kategoriach – mówił podczas prezentacji zasad konkursu Tomasz Urynowicz wicemarszałek Województwa Małopolskiego. 

 

Od lewej: Wicemarszałek Tomasz Urynowicz i Andrzej Gut-Mostowy

 

Zgodnie z zasadami zgłoszenia kandydatur będą przyjmowane do 2 września, potem odbywać się będzie głosowanie na wybrane obiekty lub ofertę. Głosować będzie można od 11 do 29 września bieżącego roku.

 

Regulamin konkursu – KLIK

 

Laureat w kategorii Miejsce z Klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 tysięcy złotych, a wszyscy Laureaci oraz kandydaci wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną, której prezes Grzegorz Biedroń obecny był na środowej prezentacji plebiscytu Turystyczne Skarby Małopolski.

 

 

Andrzej Gut-Mostowy wiceprzewodniczący Rady Programowej ds. Rozwoju, Promocji i Promocji Turystyki w Małopolsce przypomniał, że właśnie południe Polski jest w krajowym rankingu najchętniej odwiedzanym regionem. – Małopolska to unikatowe na skalę światową skarby kultury i dziedzictwa, zapierające dech w piersiach krajobrazy, wyjątkowa oferta turystyczna oraz niepowtarzalna gościnność mieszkańców regionu – podkreśla Andrzej Gut-Mostowy– Konkurs ma więc na celu wyłonienie i nagrodzenie, a potem dalsze promowanie tego co przyciąga do Małopolski tysiące turystów. Laureatów i wyróżnionych w konkursie Turystyczne Skarby Małopolski wybiorą głosujący oraz Kapituła.

 

 

 

Opr. Rafał Kmak
fot. UMWM

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź