miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uczniowie klas I-III wrócą do nauki stacjonarnej od 18 stycznia

0 758

Po zakończeniu ferii szkolnych, tj. od 18 stycznia uczniowie klas I-III wrócą do nauki w systemie stacjonarnym, poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Wszystkie inne obostrzenia, wprowadzone w trakcie tzw. narodowej kwarantanny zostaną utrzymane.

 

Czytaj również: Mamy 4 622 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Na Sądecczyźnie jedynie 4 infekcje (powiat – 0, NS – 4) [Raport 11.01.2021]

 

Ważąc wszystkie za i przeciw, również opierając się na modelach prognostycznych […] doszliśmy do wniosku, że tym krokiem takim najbardziej nieśmiałym, który możemy wykonać, a który nie stanowi zagrożenia jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach I-III – powiedział Niedzielski w trakcie konferencji prasowej.

Podkreślił, że decyzja ta “jest podejmowana w warunkach niepewności”. Zaznaczył, że sytuacja jest niejednoznaczna, ze względu na narastającą falę pandemii w Europie i stabilną sytuację w Polsce.

Ta decyzja musi ważyć dwie rzeczy – z jednej strony ryzyko pandemiczne, a z drugiej strony również koszty tego, że dzieci z najmłodszych klas nie chodzą do szkoły i przeważyła nasza opinia, że to ryzyko napędzenia pandemii nie jest aż tak duże w naszej ocenie. Natomiast szkody związane z nieprzebywaniem dzieci klas I-III w normalnej grupie rówieśniczej, uczestniczenie w normalnym, tradycyjnym trybie edukacyjnym to jest koszt, który nie równoważyłby tego ryzyka, które nie oceniamy zbyt wysoko – zaznaczył Niedzielski.

Po 18 stycznia utrzymane zostają wszystkie dodatkowe obostrzenia oprócz tego, związanego z nauką dzieci z klas I-III. Ze względu na pandemię ferie zimowe w całym kraju mają potrwać do 17 stycznia.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki, przed feriami nauka odbywała się w trybie zdalnym. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego uczyli się w tym trybie od 26 października, natomiast uczniowie klas I-III od 9 listopada.

źródło: ISBnews
fot. pixabay.com

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź