miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga! Intensywne opady deszczu i wzrosty poziomu wody. Najwyższy stopień zagrożenia

0 1 181

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie trzeciego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu z burzami, które mogą wystąpić na całej Sądecczyźnie. Spodziewane są również wzrosty poziomu wody w strefie stanów wysokich. Zostaną przekroczone kolejne stany ostrzegawcze, a następnie stany alarmowe.

 

Czytaj również: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej – świetny start w świetlaną przyszłość!

 

Od środy (22 maja) od godz. 10:00 do czwartku (23 maja) do godz. 18:00 prognozowane jest wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Przewidywana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia – miejscami od 90 mm do 120 mm. W trakcie opadów deszczu lokalnie mogą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska meteorologicznego to 90%. Stopień zagrożenia określono jako trzeci w skali trzystopniowej, a ostrzeżenie dotyczy powiatu nowosądeckiego oraz miasta Nowego Sącza.

Od środy (22 maja) od godz. 12:00 do piątku (24 maja) do godz. 18:00 w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu (lokalnie także o charakterze burzowym), w zlewniach: Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy i na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa małopolskiego, spodziewane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów wysokich. Zostaną przekroczone kolejne stany ostrzegawcze, a w dalszej kolejności także stany alarmowe. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska hydrologicznego to 95%. Stopień zagrożenia określono jako trzeci w skali trzystopniowej.

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach należy informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel.: 18 414-16-21) lub po godz. 15:30 – Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu (tel.: 18 448-69-10, 18 448-69-11).

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: Serwis Pogodowy IMGW-PIB
Fot.: Agnieszka Michalik (archiwum)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź