miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga! Intensywne opady deszczu i wzrosty poziomu wody

0 876

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu, które mogą wystąpić na całej Sądecczyźnie. Ponadto spodziewane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich, lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Zielona zamknięta! Rozpoczęła się przebudowa wiaduktu [ZDJĘCIA]

 

Od poniedziałku (13 maja) od godz. 23:00 do środy (15 maja) do godz. 03:00 prognozowane jest wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Przewidywana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia – miejscami od 30 mm do 40 mm. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska meteorologicznego to 85%. Stopień zagrożenia określono jako pierwszy w skali trzystopniowej, a ostrzeżenie dotyczy powiatu nowosądeckiego oraz miasta Nowego Sącza.

Od wtorku (14 maja) od godz. 03:00 do środy (15 maja) do godz. 09:00 w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, w zlewniach: Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa małopolskiego, spodziewane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich, lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych (zwłaszcza w południowej części województwa). Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska hydrologicznego to 80%. Stopień zagrożenia określono jako drugi w skali trzystopniowej.

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach należy informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel.: 18 414-16-21) lub po godz. 15:30 – Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu (tel.: 18 448-69-10, 18 448-69-11).

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: Serwis Pogodowy IMGW-PIB
Fot.: Agnieszka Michalik (archiwum – zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź