miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W sobotę, niedzielę i poniedziałek cmentarze zamknięte!

0 3 251

Premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji prasowej o zamknięciu cmentarzy w najbliższych trzech dniach. Prosi o pozostanie w domach, szczególnie seniorów. – Zadbajmy wspólnie o życie naszych rodziców, abyśmy wspólnie mogli przeżyć Święta Bożego Narodzenia – podkreślał premier Morawiecki.

 

Czytaj również: Wysyp zarazy na Sądecczyźnie! Ponad 240 przypadków infekcji (100 NS, 147 powiat) [Raport 30.10.2020]

 

Konferencja premiera Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego rozpoczęła się po godz. 15:30. Szef rządu już wcześniej zapowiedział, że kolejne obostrzenia mogą zostać wprowadzone w czasie konferencji na Stadionie Narodowym podczas otwarcia szpitala tymczasowego dla zakażonych koronawirusem.

– Druga fala, która przyszła, zmiotła poczucie bezpieczeństwa, nie tylko w Polsce – mówił Morawiecki. – Na pewno popełniono różne błędy. Koncentrujemy się na tym, by zapewnić stabilność. Kiedy pandemia wywraca naszą rzeczywistość do góry nogami, to musimy myśleć, co za tydzień, za miesiąc – dodał.

 

 

– Podjęliśmy decyzję, że zarówno w Dzień Wszystkich Świętych, a także dzień przed i dzień po cmentarze będą zamknięte – poinformował dziś premier Mateusz Morawiecki. – Uznaliśmy, że tradycja jest mniej ważna niż życie – stwierdził szef rządu.

Szef rządu zaapelował też do seniorów. – Drodzy seniorzy, to wasze zdrowie i wasze życie jest najbardziej narażone. Nasz apel przyjmuje formę alarmu i mocnej dyspozycji, żeby seniorzy przez co najmniej dwa tygodnie seniorzy pozostali w domu – zaapelował.

– Seniorzy muszą pozostać w domach, nie spotykać się z dziećmi, z młodzieżą, od tego zależy wasze życie – stwierdził.

Szef rządu zaapelował też, by tam gdzie nie jest to absolutnie konieczne, pracownicy nie przychodzili do biur, ale podjęli pracę zdalną. – Mamy prostą dyrektywę dla administracji publicznej: wszyscy, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnej, muszą pracować zdalnie przez co najmniej 2 tygodnie – mówił Morawiecki.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź