miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W Starym Sączu powstanie punkt masowego szczepienia! Po Krynicy-Zdroju to drugie miejsce PPS w powiecie

0 339

Pod koniec kwietnia na terenie Powiatu Nowosądeckiego ruszy drugi punkt szczepień przeciwko covid-19 organizowany przez starostę nowosądeckiego w ramach tworzenia sieci Powszechnych Punktów Szczepień (PPS). Na razie mieszkańcy Sądecczyzny szczepią się w Szpitalu Powiatowym w Krynicy-Zdroju. Nowy punkt będzie się mieścił w nowoczesnej hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu (ul. Partyzantów 15).

 

Czytaj również: Mamy 13 227 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W Subregionie 124 infekcje [Raport 13.04.2021]

 

– Można tam będzie zaszczepić około trzystu osób dziennie – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Mamy niecałe dwa tygodnie, aby przygotować to miejsce i spełnić wiele wymogów.

Obecnie na Sądecczyźnie spada liczba nowych zakażeń covid-19. Dzisiaj jest ich 31, a jeszcze tydzień temu było ponad 90.

– W naszym szpitalu w Krynicy-Zdroju są zajęte 23 łóżka, a w szpitalu wojskowym  – 17 łóżek  – dodaje starosta Marek Kwiatkowski.  – Mam nadzieję, że utrzyma się tendencja spadkowa jeśli chodzi o ilość nowych zakażeń koronawirusem.

Dzisiaj odbyła się wideokonferencja z wojewodą małopolskim dotycząca utworzenia Powszechnych Punktów Szczepień w województwie małopolskim. Właśnie podczas tego spotkania, w którym wziął udział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski  zapadła decyzja o utworzeniu punktu szczepień w Starym Sączu.

 

Fot. tvp.info
Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

 

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź