miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wybudują Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku za ponad 31 milionów złotych! [WIZUALIZACJE]

0 915

Siedziba Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku będzie gotowa już za dwa lata. Połączy ona funkcje: domu kultury, kina, szkoły muzycznej i mediateki. Całkowity koszt inwestycji to ponad 31 milionów złotych.

 

Czytaj również: Nowa siedziba Powiatowego Urzędu Pracy powstanie w Nawojowej!

 

– Łącko to kolejna wieś, która zdobyła dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, w tym wypadku pula unijnych środków to ponad 5,19 milionów złotych. Nie mam wątpliwości, że powstające centrum sprawi, że gmina zyska na atrakcyjności zarówno z punktu widzenia mieszkańców, jak i turystów – powiedział Stanisław Sorys, wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

 

 

Konstrukcja Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku będzie się opierała na czterech kondygnacjach (w tym jednej podziemnej). Pod ziemią zostaną zlokalizowane m.in. szatnie dla uczniów szkoły muzycznej, a także pomieszczenia techniczne. Na parterze zaplanowano z kolei m.in.: informację turystyczną, kawiarnię, salę wystawienniczą, pomieszczenia na zajęcia warsztatowe i artystyczne, a także mediatekę. Pierwsze piętro w głównej mierze będą zajmować pomieszczenia domu kultury, natomiast drugie sale lekcyjne szkoły muzycznej.

 

 

Nowy budynek zostanie dostosowany do użytku osób niepełnosprawnych, w tym celu zostaną zminimalizowane bariery architektoniczne. W sali koncertowej zostanie zamontowana pętla wzmacniająca, pozwoli to na jeszcze lepszy odbiór dźwięku przez osoby korzystające z aparatów słuchowych. Seniorzy będą mogli skorzystać z cyklu specjalnych zajęć i atrakcji.

 

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: UMWM

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź