miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Złote Jabłko Sądeckie dla leśnika Władysława Samki!

1 357

Władysław Samek, starszy specjalista ds. lasów niepaństwowych w Nadleśnictwie Nawojowa odszedł na emeryturę po 46 latach. Złote Jabłko Sądeckie otrzymał z rąk starosty nowosądeckiego, Marka Pławiaka.

Czytaj również: W pożarze stracili wszystko! Trwa zbiórka na wykończenie ich nowego domu [ZDJĘCIA]

– Honoruje pana tym wyróżnieniem w podziękowaniu za wieloletnią współpracę z samorządem Powiatu Nowosądeckiego oraz w dowód uznania działań na rzecz ochrony środowiska, budowania świadomości ekologicznej Sądeczan i propagowania racjonalnej gospodarki leśnej. Życzę też dużo zdrowia i zrealizowania swoich zamierzeń na emeryturze – powiedział Marek Pławiak, starosta Powiatu Nowosądeckiego.

Władysław Samka oprócz pracy zawodowej pracuje społecznie. Był on prezesem oddziału LOP w Nowym Sączu oraz pomysłodawcą i współorganizatorem wielu akcji edukacyjno-przyrodniczych dla młodzieży, organizowanych wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu. Obecnie jest członkiem Zarządu Wojewódzkiego LOP w Nowym Sączu i Zarządu Głównego LOP w Warszawie.

Odznaczenie otrzymane od starosty Marka Pławiaka to najwyższe uhonorowanie za szczególne zasługi na rzecz społeczeństwa. Jest to ogromne wyróżnienie.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Daniel pisze

    Brawo za odmianę nazwiska!

Zostaw odpowiedź