miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

1. liga kobiecej piłki nożnej na Sądecczyźnie? Możliwe!

0 1 043

UKS 3 Staszkówka Jelna, to żeński klub piłkarski, który już kolejny rok zdobywa najważniejsze trofea w województwie małopolskim oraz na arenie ogólnokrajowej.  Z roku na rok w drużynie przybywa zawodniczek we wszystkich kategoriach wiekowych. Na dzień dzisiejszy ponad 150 piłkarek trenuje kilka razy w tygodniu i osiąga największe sukcesy. Obecnie ,,Trójeczka” po rundzie jesiennej plasuje się na fotelu lidera II ligi kobiet.

 

Czytaj również: Mikołajkowy autobus na liniach MPK w Nowym Sączu

 

Jak wynika z naszej rozmowy z Prezesem i zarówno pierwszym trenerem dziewcząt Wojciechem Mrozem najbliższe miesiące będą kluczowe dla całego klubu. ,,Od 9 lat przy pomocy kilku sportowych pasjonatów mam szanse rozwijać piłkarskie marzenia naszych zawodniczek. Kilka lat temu nigdy w życiu bym nie pomyślał, że mały zespół, który kiedyś zakładałem  dziś ma realne szanse zdobyć mistrzostwo II ligi kobiet. Przez ostatnie lata, w zasadzie wygrywamy większość  młodzieżowych turniejów na etapie wojewódzkim. W samym roku 2019 zdobyliśmy 3 medale Mistrzostw Polski, a już w ten weekend, będziemy  walczyć o następny medal Mistrzostw Polski w futsalu kobiet do lat 18.”

Dzięki obserwacjom zauważyliśmy, że na fanpage’u na Facebook’u UKS-u widoczne jest liczne grono fanów. Widać, że rozpoznawalność tej dyscypliny w Polsce rośnie i za kilka lat możemy pod tym względem dogonić Włochy, czy Niemcy, gdzie tysiące ludzi przychodzi na mecze. A co dalej będzie z UKS 3 Staszkówka Jelna? ,,Naszą największym atutem jest to, że mamy i to mówię z pełną odpowiedzialnością potencjał ludzki. Trenują u nas jedne z najlepszych piłkarek w województwie, ale i Polsce, które grają w kadrze narodowej i strzelają tam bramki. Sport polega na rywalizacji i wygrywaniu, ale nieodłączną częścią sportu na wysokim poziomie są też kwestie organizacyjne i finansowe. Mimo dużych chęci nie jesteśmy w stanie przeskoczyć pewnych rzeczy. Organizacyjnie uczciwie stwierdzam, że w 100 % wykorzystujemy to co mamy, a może i czasem więcej. Na zarządzie ostatnio poruszaliśmy wiele ważnych kwestii dotyczących przyszłości i mamy kilka pomysłów i wariantów. W skrócie chodzi o znalezienie sponsora” komentuje Wojciech Mróz.

Pojawia się zatem pytanie jakie są koszty gry na najwyższym poziomie w piłkarstwie kobiecym? ,,Gdybym miał to zobrazować w jakiś sposób to mniej więcej koszty miesięcznego utrzymania klubu męskiego w 1 lidze to koszt utrzymania zespołu, który ma możliwość zdobycia Mistrzostwa Polski Extraligi Kobiet”. Czy zatem trener chce powiedzieć, że przy pomocy znalezienia jakiegoś dużego sponsora Sądeczyzna będzie mieć Mistrzostwo Kraju w seniorskiej, kobiecej piłce? ,,Sport jest nieobliczalny i dlatego piękny, ale tak. To jest wielce prawdopodobne. A niedowiarków zapraszam na mecz.”

Opr. Rafał Kmak
fot. UKS Staszówka Jelna

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź