Bez punktów w Grodzisku Wielkopolskim

0 486

Podopieczni Tomasza Kafarskiego przegrali w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań 0:2 po bramkach Roberta Janickiego i Krzysztofa Danielewicza. Po 27 kolejkach zawodnicy z Nowego Sącza zajmują 11 pozycję w tabeli z 36 punktami na koncie.

Czytaj również: Mariusz Cygnar ponownie wybrany rektorem PWSZ w Nowym Sączu

Bardzo groźnie pod bramką Sandecji zrobiło się w 12. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Jakuba Kiełba w polu karnym do sytuacji doszedł Tomasz Boczek, trącając piłkę, z którą minął się golkiper naszego zespołu, jednak minęła ona lewy słupek bramki. W odpowiedzi ofensywną akcję prawą stroną przeprowadził Adrian Danek, ale jego dogranie w pole karne nie znalazło adresata.

W 25. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Maciej Małkowski, jego uderzenie w środek bramki padło łupem Adriana Lisa. Po pół godziny gry ze stojącej piłki zagrywał zawodnik gospodarzy, wprost na głowę Gracjana Jarocha, który przeniósł ją nad poprzeczką. W kolejnej akcji groźną sytuację z rzutu wolnego miała Warta, do piłki ustawionej w okolicach narożnika pola karnego podszedł Jakub Kiełb, jednak jego uderzenie nie trafiło nawet w światło bramki.

Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy do piłki na piątym metrze dopadł Gracjan Jaroch, oddając strzał, na posterunku był jednak Daniel Bielica, popisując się bardzo dobrą interwencją. Przed samym zejściem do szatni płaskie uderzenie oddał ponownie Jaroch, „Biało-czarnych” od utraty gola uratował dobrze dyspokonany Bielica.

Po zmianie stron przeważali gospodarze, przeprowadzając ataki w kierunku bramki Sandecji. W 54. minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Robert Janicki, a piłka posłana przy samym słupku znalazła drogę do siatki. Na dwadzieścia minut przez końcem spotkania z prawej strony na wolne pole zagrał Adrian Danek, do piłki dopadł Mateusz Klichowicz, zdobywając bramkę, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną napastnika naszego zespołu.

W 81. minucie z prawej strony dośrodkował w pole karne Kamil Ogorzały, bliski dojścia do piłki był świeżo wprowadzony Maciej Korzym, ale w ostatniej chwili interweniował obrońca gospodarzy, wybijając piłkę na rzut rożny. Minutę później w „szesnastce” przewrócił się Kamil Ogorzały, arbiter główny tego spotkania uznał to jednak za próbę wymuszenia rzutu karnego i pokazał żółtą kartkę zawodnikowi Sandecji.
W 85. minucie akcja dwóch rezerwowych Warty, Mateusz Szczepaniak zgrał głową na piąty metr do Krzysztofa Danielewicza, który bez problemu pokonał Daniela Bielicę. Podopieczni trenera Kafarskiego kilkukrotnie w końcówce gościli pod bramką Adriana Lisa, ale nic groźniejszego z tego nie wynikło i trzy punkty powędrowały na konto Warty.

Warta Poznań – Sandecja Nowy Sącz 2-0 (0-0)

Bramki: Robert Janicki 54′, Krzysztof Danielewicz 85′.

Żółte kartki: Bartosz Kieliba – Maciej Małkowski, Kamil Ogorzały, Miłosz Kałahur.

Warta: Adrian Lis – Patryk Stępiński, Tomasz Boczek, Bartosz Kieliba, Jakub Kiełb – Jakub Apolinarski, Łukasz Trałka, Robert Janicki (83′ Krzysztof Danielewicz), Mateusz Kupczak, Michał Jakóbowski (90′ Nikodem Fiedosewicz) – Gracjan Jaroch (77′ Mateusz Szczepaniak).

Sandecja: Daniel Bielica – Marcin Flis, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bučko – Adrian Danek, Dominik Kun, Grzegorz Baran (77′ Maciej Korzym), Jan Kuźma (66′ Miłosz Kałahur) – Maciej Małkowski, Kamil Ogorzały, Mariusz Gabrych (67′ Mateusz Klichowicz).

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).