miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dunajec Nowy Sącz wicemistrzem Małopolska CUP 2019! [Zdjęcia]

0 867

Młodzi zawodnicy z Nowego Sącza walczyli do samego końca. Finał siódmej edycji „Wakacji z piłką nożną” zakończył się bezbramkowym remisem. Rzuty karne rozstrzygnęły pojedynek. Dunajec Nowy Sącz uległ w nich zawodnikom z Okocimski Brzesko 2:3.

 

Czytaj również: Druhowie z Krynicy-Zdroju oddali 13 litrów bezcennego płynu! [Zdjęcia]

 

Siódma edycja „Wakacji z piłką nożną” jest autorskim projektem województwa małopolskiego, przygotowanym z myślą o dzieciach, spędzających lato w miejscu zamieszkania. Dzięki niemu młodzi miłośnicy futbolu świetnie się bawili, biorąc udział w rozgrywkach piłkarskich. Zmagania zakończył się wielkim finałem na stadionie przy ul. Rydlówka w Krakowie. W Małopolska Cup 2019 uczestniczyły zespoły klubowe, szkolne, wiejskie, osiedlowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, Akademie Piłkarskie oraz zawodnicy zrzeszeni w klubach lub niezrzeszeni.

 

 

W finale na stadionie “Brązowych” rywalizowało osiem najlepszych zespołów. Trzecie miejsce zajął Górnik Libiąż, a tuż za nim uplasowała się Unia Oświęcim. Piąty był Hutnik Kraków, szósta Słomniczanka Słomniki, siódmy Orkan Szczyrzyc, ósma Termalica Nieciecza.

Konkurs “Wiedza i futbol” o sporcie w regionie i o piłce nożnej w roku 100-lecia PZPN wygrał drużynowo powiat sądecki, a indywidualnie Norbert Dobosz. Najlepszą techniką futbolową (żonglerka piłką i konkurs celności strzeleckiej) może się poszczycić Kacper Mendrela (Górnik). Najlepszym bramkarzem został Jakub Okas, zawodnikiem Kacper Sowa (obaj Okocimski), strzelcem Wiktor Dej (Słomniczanka), a najpiękniejsza bramkę (przewrotką) strzelił Mariusz Pacyga (Unia Tarnów).

Wakacje z piłką nożną” z jednej strony zachęcają dzieci do aktywnego wypoczynku, z drugiej promują zdrowy tryb życia. Warto też podkreślić, że najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali nagrodę w postaci wyjazdu na obóz sportowy, gdzie pod okiem najlepszych trenerów będą szlifować swoje umiejętności  podsumował wicemarszałek Tomasz Urynowicz, który nagrodził najlepszych zawodników.

Wraz z wicemarszałkiem Urynowiczem nagrody wręczali Ryszard Niemiec, prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej oraz byli znakomici piłkarze krakowskich klubów: Antoni Szymanowski, Zdzisław Kapka, Marek Kusto, Piotr Skrobowski, Andrzej Turecki i Władysław Łach.

„Wakacje z piłką nożną” z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Najlepiej świadczy o tym łączna liczba uczestników w kolejnych edycjach: w I edycji w 2013 r. uczestniczyło ok. 5 tys. dzieci, a w tym roku liczba zawodników przekroczyła 10 tys. Zadanie rokrocznie współfinansowane jest z budżetu Małopolski. Organizatorem był Małopolski Związek Piłki Nożnej.

Opr. Rafał Kmak
fot. malopolska.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź