miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Biegowym osób niepełnosprawnych – sądeczanie z medalami!

0 85

7-8 grudnia w Termach Chochołowskich odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w narciarstwie  biegowym. Jak przystało na okres mikołajkowy, Sądeczanie wrócili z workiem medali.

 

Czytaj również: Miłosz Kałahur wśród najzdolniejszej młodzieży zaplecza Ekstraklasy

 

Dwa złote medale przypadły w udziale Robertowi Wątorowi w kategorii LW 11.5. Po mistrzostwo sięgnęli także Kamil Rosiek w kategorii LW 12, oraz Łukasz Kubica startujący w kategorii LW 13.

Trener Stanisław Ślęzak, który na co dzień prowadzi niepełnosprawnych sportowców w nowosądeckim klubie „Start”, zaznaczył, iż to nie jedyni jego podopieczni, którzy brali udział w aktualnie rozgrywanych mistrzostwach Polski.

 – W tych mistrzostwach brali udział moi wychowankowie, którzy przeszli do Obidowca w Obidowej. Zdobyli 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe medale. Z powodu braku środków finansowych, jaki i braku bazy treningowej, nie pozwoliło mi utrzymać tych zawodników w naszym stowarzyszeniu – informuje trener Ślęzak. W drugim dniu mistrzostw Łukasz Kubica oraz Kamil Rosiek nie wzięli udziału w zawodach, ponieważ udali się do Vokati (Finlandia), gdzie odbywa się Puchar Świata – dodaje opiekun.

 

(mk)

Fot.: Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w narciarstwie biegowym | Facebook

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź