miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Moc zimowych atrakcji w lutym i marcu na Słotwiny Arena

0 103

Zima wciąż trwa i w związku z tym stacja narciarska Słotwiny Arena przygotowała moc atrakcji na najbliższe dwa miesiące dla wszystkich fanów zimowego szaleństwa. Wśród atrakcji znajduje się m.in. finał popularnej wśród dzieci Ligii Kubusiowego Narciarza czy zawody, w trakcie których będzie można poszaleć na śniegu w stroju kąpielowym!

 

Wydarzenia zaplanowane na stacji w lutym i marcu 2018:

 

Liga Kubusiowego Narciarza – finał ligi 17 lutego 2018

Gymkhana Narciarska 2018

III Mistrzostwa Świata Braci Górniczej w narciarstwie alpejskim i snowboardzie 3 marca 2018

Lib Tech/Quicksilver Banked Slalom 3-4 marca 2018

 

Splash Słotwiny Arena 2018

 

Nowości w sezonie 2017/2018 w ośrodku narciarskim Słotwiny Arena w Krynicy Zdrój

W 2017 roku w ośrodku narciarskim Słotwiny Arena prowadzono kolejne prace modernizacyjne. Na terenie stacji zostały przygotowane większe parkingi i wykonana  została nowa droga dojazdowa. W sezonie zimowym 2017/2018 ośrodek wprowadził kilka nowości:

Stacja rodzinna

Stacja Słotwiny Arena często jest określana jako rodzinna. Wynika to z faktu wprowadzania udogodnień dla rodzin z dziećmi, a także prowadzenia działań i wydarzeń skierowanych do dzieci, i ich rodziców m.in.:

– Kubusiowy Plac Zabaw

– Bitwa na śnieżki – cotygodniowa zabawa dla dzieci – niedziela 12.00

– Liga Kubusiowego Narciarza – impreza i zawdy dla dzieci od 4-12 lat – 17 lutego finał cyklu

W cenniku stacji pojawiły się nowe karnety – Rodzinne. Specjalnie spakietowane, tak aby zaoferować niższą cenę dla rodzin. Opcje 2+1 i 2+2.

Stacja honoruje również zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz Karty Seniora.

 

Zaplecze stacji narciarskiej

W Słotwinach Arenie powstał specjalnie zaprojektowany budynek, w którym mieszczą się: kasy, szkoła narciarska, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz zupełne nowości: sklep narciarski i przechowalnia sprzętu.

Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, snowboardowego i telemarkowego jest zlokalizowana tuż przy stacji kolei krzesełkowej, obok kas biletowych i szkółki narciarskiej Słotwiny Arena.

Do dyspozycji klientów jest ponad 500 kompletów nowych nart i desek snowboardowych. A wśród nich między innymi:

– narty zjazdowe marki Rossignol, Dynastar.

– snowboardy firmy Burton

–  narty telemarkowe

– Posiadamy narty testowe marki Rossignol, Dynastar, Blossom są to modele na rok 2017/2018

Klienci mogą przetestować oraz zakupić najlepszy sprzęt. Profesjonalna obsługa dobierze sprzęt do indywidualnych potrzeb i umiejętności.

Specjalistyczne oprogramowanie komputerowe gwarantuje:

– Szybkie i sprawne wypożyczenie i zwrot sprzętu

– Minimum formalności

Słotwiny Arena, jako jedyna stacja oferuje klientom przechowywanie sprzętu sportowego w szafkach z suszarkami. Do szafek zastosowano zamknięcia na zamek elektroniczny przy użyciu kart magnetycznych, które są wykorzystywane również jako karnet narciarski.

Można zostawić: narty, buty, kije, snowboard, kask, gogle, plecaki, itp. na dowolnie określony czas. Bagaż można w czasie jazdy odłożyć do zamykanych szafek. Usługa wiele nie kosztuje, a daje komfort poruszania się bez bagażu. Przechowalnia jest pod stałym monitoringiem. Szafki dostępne są zarówno dla 2 par nart, jak i dla całej rodziny.

 

Homologacja FIS

W Krynicy Zdroju, w stacji Słotwiny Arena, czeka na narciarzy i snowboardzistów dwanaście tras narciarskich o różnej skali trudności. Początkujący będą czuli się tu pewnie i bezpiecznie. To dzięki specjalnie dla nich przygotowanym terenom oraz profesjonalnym szkołom i instruktorom. Zaawansowani sportowcy zaś poczują ducha rywalizacji i słabość do szybkości. W ośrodku Słotwiny Arena często odbywają się zawody sportowe, stacja posiada od sezonu 2017/2018 homologację FIS na organizację zawodów dla kobiet i mężczyzn, czyli mogą się tutaj odbywać zawody narciarskie o randze krajowej oraz europejskiej: SL senior, Junior A, Junior, Junior C oraz Slalom Gigant Junior B i Junior C.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.